30.08.2015. 19:23
Talantīgais Latvijas motokrosists Pauls Jonass svētdien pēc piedzīvotām tehniskām ķibelēm Nīderlandē notikušajā sezonas 16.posmā zaudēja pasaules čempionāta kopvērtējuma līdera godu MX2 klasē.

Par šo sacensību pirmā brauciena uzvarētāju kļuva viens no Jonasa galvenajiem konkurentiem kopvērtējumā slovēnis Tims Gajsers, kurš sestdien notikušajā kvalifikācijā bija vien astotais.

Tikmēr Jonass, kurš pārstāv KTM rūpnīcas komandu Red Bull KTM Factory Racing, kādu laiku bija pirmā brauciena līderis, taču ar laiku Gajsers viņu notvēra un apdzina. Latvietis gan spēja noturēt otro pozīciju.

Arī otrais brauciens Jonasam sākās sekmīgi, startā izvirzoties pirmajā vietā, taču neilgi pēc tam saskārās ar tehniskām likstām, kas viņam lika doties boksos. Atklājās, ka latvietim vairs nav priekšējo bremžu, taču viņš nolēma turpināt sacīksti, lai gan bija starp atpalicējiem.

Otrā brauciena laikā Jonass demonstrēja lielisku braukšanas māku, spējot aizcīnīties līdz 13.vietai. Tikmēr otrajā braucienā uzvarēja brits Makss Enstijs, kamēr otrais bija Gajsers, kurš kļuva par posma uzvarētāju un pārņēma līdera godu pasaules čempionāta kopvērtējumā.

Līdz šim Jonass vēl nav spējis uzvarēt nevienā pasaules čempionāta braucienā.

Jau vēstīts, ka sestdienas kvalifikācijā Jonass bija trešais.

Kā zināms, traumas dēļ šosezon vairs nevarēs startēt latvietis Roberts Justs no HSF Logistics komandas, kurš pirmajos 13 šīs sezonas posmos bija guvis punktus visos braucienos.

Pašlaik pasaules čempionāta kopvērtējumā Gajsers ticis pie 518 punktiem, kamēr Jonasam ir 505 punkti. Tikmēr trešais ar 474 punktiem ir Enstijs. Līdz sezonas beigām atlikuši vairs tikai divi posmi.

Tikmēr Justs ar 181 punktu atrodams 16.vietā.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi.

Savukārt turpat paralēli notikušajā Eiropas čempionāta pēdējā - devītajā - posmā 250 kubikcentimetru klasē 25.vietu ieņēma Tomass Šileika, kurš sezonas kopvērtējumā ar iekrātiem sešiem punktiem bija 55.pozīcijā. Piedaloties tikai vienā etapā, ar 12 punktiem 45.pozīcijā bija Matīss Karro, bet Kārlis Sabulis ar pieciem punktiem bija 56.vietā. Dāvis Līvs tikmēr iekrāja trīs punktus un sezonu noslēdza 61.pozīcijā.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]