14.06.2015. 18:29
Lai gan Pauls Jonass nespēja ierindoties starp labākajiem desmit braucējiem pasaules motokrosa čempionāta devītajā posmā Itālijā, sezonas kopvērtējumā MX2 klasē viņš jau pakāpies uz dalītu otro vietu.

Madžioras trase motokrosa braucējus sagaidīja ar pamatīgiem dubļiem, kā rezultātā sportistiem klājās ļoti grūti, bija daudzi kritieni un vairāki vadošie pasaules čempionāta dalībnieki netika pie ierastā punktu skaita. Starp neveiksminiekiem bija arī KTM rūpnīcas braucējs Pauls Jonass un Valentīns Guillods, kurš pirms šī posma bija otrais čempionāta kopvērtējumā, tikai 1 punktu priekšā latvietim.

Pirmās sacīkstes sākumā Jonass bija vadošajā pieciniekā, taču kļūdījās, krita un bija spiests braukt boksos pēc jaunām aizsargbrillēm. Lai gan sacensības viņš atsāka ārpus pirmā trīsdesmitnieka, finišs tika sasniegts 16. vietā.

Arī otrās sacīkstes sākums Jonasam bija labs, pēc dažiem līkumiem sportists jau bija otrais, taču tad viņam neveiksmīgi uzbruka krievs Aleksandrs Tonkovs un sekoja abu sportistu kritiens. Jonass cīņu uzsāka no 28. pozīcijas, veica daudzas apdzīšanas un finišēja 12. vietā.

Roberts Justs no "HSF Logistics" motokrosa komandas abās sacīkstēs spēja pakāpties līdz pirmajam desmitniekam. Pirmajā braucienā gan viņš pozīcijas zaudēja un cīņu atsāka ārpus "Top 20", aizcīnoties līdz 19. vietai. Otrajā sacīkstē sniegums stabilāks un finišs 14. vietā.

Jonasa pāridarītājs Tonkovs uzvarēja pirmajā braucienā, bet otrajā ātrākais bija Džefrijs Herlingss. Tomēr posma kopvērtējumā uzvara Timam Gajseram, kurš ieņēma trešo un otro vietu finālbraucienos. Jonass šoreiz palika 13. vietā, kamēr Justs Itālijā astoņpadsmitais.

Sezonas kopvērtējumā Jonasam un Guillodam tagad vienāds punktu skaits un dalīta otrā vieta, savukārt Justs vienu pozīciju zaudējis un šobrīd ir sešpadsmitais.