05.02.2017. 17:56

MX2 klasē uz starta stājās 37 sportisti - gan pasaules čempionāta dalībnieki, gan spēcīgākie vietējie braucēji. Starp tiem bija arī "Husqvarna" un "Suzuki" rūpnīcu pārstāvji, savukārt Jonass šajā klasē bija vienīgais no "KTM" fabrikas komandas.

Jonass uzvarēja jau kvalifikācijas sacensībās, kur parādīja ļoti labu sniegumu, sev aiz muguras atstājot trīs "Rockstar Energy Husqvarna Factory" komandas sportistus. Tuvākais sekotājs Tomass Kjers-Olsens atpalika 2.3 sekundes, tālāk sekoja Tomass Kovingtons un Konrāds Mevse. Pirmo piecinieku noslēdza "Suzuki World MX2" sportists Hanters Lorenss.

Tāpat Jonass kļuva par uzvarētāju abos finālbraucienos. Pirmajā no tiem Jonass finišā par gandrīz septiņām sekundēm uzveica Kovingtonu, trešajā vietā atstājot Kjeru-Olsenu, kamēr "Top 5" iekļuva arī Bens Vatsons no "Hitachi KTM UK" komandas un Džeremijs Sīvers no "Suzuki World MX2". Otrajā braucienā Jonasam vairāk nekā piecu sekunžu pārsvars pār tuvāko sekotāju Kjeru-Olsenu, kamēr Lorenss šoreiz bija trešais, bet Sīvers un Mevse noslēdza pirmo piecinieku.

Līdz ar to Jonass "Hawkstone International MX" motokrosu pabeidzis ar maksimāli iegūstamajiem 50 punktiem, kamēr astoņus punktus viņam atpalika Kjers-Olsens, kuram otrā vieta, un trešās vietas ieguvējs Kovingtons, kurš savukārt latvietim zaudēja 13 punktus. Ceturtajā vietā palika Lorenss, bet piektajā - Sīvers.

Jāatgādina, ka pirms nedēļas Pauls Jonass izgāja uz starta Itālijas starptautiskā motokrosa čempionāta pirmajā posmā Sardīnijā, Riolas-Sardo trasē. Toreiz viņš MX2 klases finālbraucienā ierindojās ceturtajā vietā, kamēr Elites braucienā, kur startē arī MX1 klases pārstāvji, finišēja sestais un bija ātrākais no MX2 sportistiem.

33 sportisti stājās uz starta MX1 klasē, kur pārstāvētas bija tādas rūpnīcu komandas kā "Monster Energy Kawasaki Racing Team", "Rockstar Energy Iceone Husqvarna Factory" un "Suzuki World MXGP".

Pirmajā braucienā uzvarēja Makss Anstijs ("Husqvarna"), aiz sevis atstājot Maksu Naglu ("Husqvarna") un lietuvieti Arminu Jasikoni ("Suzuki"), tikmēr otrajā braucienā Naglam uzvara, otrais šoreiz finišēja Gotjē Polins ("Husqvarna"), trešo vietu guva Klemens Desals ("Kawasaki"), kamēr Jasikonim ceturtā vieta. Summā līdz ar to par uzvarētāju kļuva vācietis Nagls, bet Jasikonim trešā vieta, kamēr Anstijs, kurš otrajā braucienā palika piektais, sacensību kopvērtējumā ieņēma otro vietu

Superfinālā tikās spēcīgākie sportisti no abām klasēm, uzvaru atkal izcīnot Naglam, kurš pārspēja Džordi Tiksjē ("Kawasaki") un Anstiju, kamēr aiz "Top 3" palika Kevins Strijboss ("Suzuki"). Lielisks sniegums atkal Jonasam, kurš finišēja piektais un bija ātrākais no MX2 klases braucējiem.