26.07.2015. 20:18
Talantīgais Latvijas motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja otro vietu Čehijā notiekošajā pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē sezonas 13.posmā, uzsākot cīņu par čempiona titulu, jo šosezon vairs trasē nedosies pārliecinošais kopvērtējuma līderis Džefrijs Herlingss.

Čehijas posma pirmajā braucienā astotajā minūtē, braucot uzreiz aiz Jonasa, krita kopvērtējuma vicelīderis Tims Gajsers no Slovēnijas, kurš motocikla defekta dēļ braucienu vairs nevarēja turpināt. Distances vidū Jonasu apsteidza vēl viens kopvērtējuma konkurents Valentīns Gilo no Šveices, pakāpjoties uz trešo vietu, tomēr drīz vien Gijo nokrita un atkal nokļuva aiz latvieša.

Līdz finišam gan Gijo apsteidza ne tikai Jonasu, bet pēdējā aplī arī Žordi Tiksēru no Francijas, izcīnot otro vietu. Savukārt uzvaru guva brits Makss Enstijs, kuram KTM rūpnīcas komandu «Red Bull KTM Factory Racing» pārstāvošais Jonass zaudēja 14 sekundes.

Ļoti sekmīgi pirmo braucienu veica arī otrs latvietis Roberts Justs no «HSF Logistics» komandas, kurš izcīnīja astoto vietu, Enstijam zaudējot 39 sekundes. Viņš sasniedza savu sezonas augstāko rezultātu, jo pirms tam trīs reizes bija guvis devītās vietas braucienos.

Arī otro braucienu vadībā iesāka Enstijs, tomēr distances vidū viņš piedzīvoja kritienu. Līdz finišam pirmajās divās vietās aizbrauca Gijo un Gajsers, bet Jonass finišēja trešais un tagad nojaušams, ka tieši šie trīs sportisti arī sadalīs pasaules čempionāta titulu.

Posmā ar 47 punktiem uzvaru guva Gijo, Jonass ar 38 punktiem bija otrais, bet viņam ar 36 punktiem sekoja Tiksērs.

Tikmēr Justs ierindojās 15.vietā braucienā un posmu noslēdza 13.pozīcijā.

Kopvērtējuma līderis un Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss jau pirms divām nedēļām traumas dēļ izlaida Latvijā notikušo iepriekšējo posmu. Sestdienas kvalifikācijā viņš atgriezās trasē, tomēr piedzīvoja kritienu, turklāt tajā brīdī viņam vēl uztriecās Tiksērs. Līdz ar to 2013.gada čempionam MX2 klasē Herlingsam priekšlaicīgi noslēgusies otrā sezona pēc kārtas. Pērn Herlingsa prombūtni izmantoja Tiksērs, kurš kļuva par čempionu.

Neraugoties uz vairākām neveiksmēm pēdējos posmos, kopvērtējuma līderis ar 423 punktiem joprojām ir Herlingss, kurš šo pozīciju, visticamāk, zaudēs nākamajā etapā. Pa 399 punktiem tagad ir Gajseram un Gilo, bet desmit punktus viņiem zaudē Jonass.

Savukārt Justs ar 181 punktu pakāpies uz 14.pozīciju, turklāt ir vienīgais sportists, kurš pie punktiem ticis visos šīs sezonas braucienos.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē, kurā šoreiz Latvijas sportisti nepiedalījās, abos braucienos uzvaras izcīnīja francūzis Romēns Febrē, kurš ar 507 punktiem pārliecinoši arī atrodas kopvērtējuma līderpozīcijā.

No Latvijas sportistiem Dāvis Ivanovs ar 11 punktiem atrodams 38.pozīcijā.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa