04.06.2016. 20:42
Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass sestdien ieņēma trešo vietu Francijā notiekošā pasaules čempionāta desmitā posma MX2 klases kvalifikācijas sacensībās.

Kvalifikācijā triumfēja Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš ir Jonasa komandas biedrs «Red Bull KTM Factory Racing» vienībā.

Latvietis viņam 13 apļu distancē zaudēja 18,543 sekundes, kamēr no otro vietu ieņēmušā Dilana Ferandisa no Francijas Jonass atpalika par 8,533 sekundēm.

Savukārt otrs Latvijas pārstāvis šajā klasē Roberts Justs no «HSF Logistics» komandas aizvadīja neveiksmīgu kvalifikāciju, kurā veica tikai vienu apli, tiekot klasificēts 37.vietā.

Iepriekšējā posmā Spānijā Jonass izcīnīja trešo vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pārliecinošs līderis ar 447 punktiem ir Herlingss, kamēr jau par 122 punktiem atpaliek šveicietis Žeremijs Sīvers, kurš kvalifikācijā sestdien bija sestais. Savukārt trešo vietu ieņem Jonass, kurš ticis pie 300 punktiem.

Tikmēr Justs sezonas laikā iekrājis 126 punktus un atrodams 13.pozīcijā.

Savukārt prestižākās MXGP klases kvalifikācijā pēdējā - 35.vietā - tika klasificēts Latvijas motokrosists Toms Macuks.

Ātrākais bija krievs Jevgēņijs Bobriševs, kurš 2,788 sekundēm apsteidza francūzi Romēnu Fevru.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē pēc deviņiem posmiem līderis ar 385 punktiem ir slovēnis Tims Gajsers, kurš pērn uzvarēja MX2 klasē. Viņš par 24 punktiem apsteidz pērnās sezonas čempionu Fevru no Francijas.

Tikmēr Eiropas čempionāta sestā posma sacensībās 250 kubikcentimetru klasē (EMX250) pirmajā braucienā Kārlis Sabulis ieņēma astoto vietu. Otrais brauciens notiks svētdie, kad risināsies arī pasaules čempionāta MX2 un MXGP klašu braucieni.

Kopvērtējumā pēc sezonas pieciem posmiem Sabulis ar 88 punktiem ieņem 11.pozīciju, bet pārliecinošs līderis ar 254 punktiem ir dānis Kērs Olsens.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
    Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa