12.07.2015. 16:48
Latvijas "Grand Prix" Ķegumā, kas ir pasaules čempionāta 12. posms, MX2 klasē otro vietu ieguvis Pauls Jonass, kurš abos braucienos finišēja otrais, paveicot to pirmo reizi savā karjerā. Uzvaru svinēja brits Makss Anstijs, iegūstot maksimālos 50 punktus, bet otrs Latvijas pārstāvis Roberts Justs braucienos ieņēma devīto un 16. vietu

Pauls Jonass vakardienas kvalifikācijā ieņēma trešo vietu, taču šodienas pirmajā braucienā pašā sākumā pārņēma vadību. Latvijas motosportists visiem priekšā atradās līdz pat 12. aplim, kad tomēr piekāpās Maksa Anstija priekšā. Atlikušajos piecos apļos Jonasam vairs neizdevās atkarot līderpozīcijas, taču otrā vieta tika nosargāta.

Savukārt Roberts Justs pēc starta pakāpās uz devīto vietu, sacīkšu gaitā tika arī astotajā pozīcijā, taču priekšpēdējā aplī tomēr tika nobīdīts uz devīto vietu, kas viņam bija atkārtots labākais rezultāts šajā sezonā. Jāpiemin, ka Jonasa sīvākie konkurenti kopvērtējumā pirmo braucienu par īpaši sekmīgu nevarēja saukt - Tims Gajsers palika septītais, bet šveicietis Valentīns Giljo ieņēma 12. vietu, zaudējot arī Justam.

Arī otrajā braucienā Jonasam sīvākā cīņa sanāca ar britu Anstiju, kurš šoreiz gan jau brauciena sākumā izrāvās vadībā. Jonass prata iekārtoties otrajā vietā ar visai ērtu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem - Gajseru, Džeremiju Sīveru un somu Hari Kulasu. Pirmā desmitnieka beigās turējās arī Justs, tiesa, viņš sacīkšu vidū atkāpās par vairākām pozīcijām un pakāpeniski noslīdēja uz 14. vietu.

Anstija pārsvars pēdējos apļos bija pietiekami drošs, lai Jonass varētu koncentrēties otrās vietas saglabāšanai, kas arī tika izdarīts, savukārt trešo vietu saspringtā cīņā ar Gajseru nosargāja soms Kulass, kurš uz goda pjedestāla kāpa pirmoreiz savā karjerā. Jonass finišā no Anstija atpalika par 13 sekundēm, bet Kulasu apsteidza par astoņām sekundēm. Savukārt Justs diemžēl pēdējos apļos turpināja zaudēt tempu un finišēja 16. vietā, posma kopvērtējumā ieņemot 13. vietu.

Jonasam šis ir labākais rezultāts viņa MX2 klases karjerā - arī sezonas trešajā posmā Argentīnā latviešu talants bija uz goda pjedestāla abos braucienos (otrā un trešā vieta), taču pirmoreiz viena posma ietvaros sakrāti 44 punkti. Sezonas kopvērtējumā Jonass saglabā ceturto vietu, tiesa, Giljo savu šodienas neveiksmju dēļ priekšā ir vairs tikai par vienu punktu.

Informācija tiek papildināta

V. Sportists Valsts 1. brauc. 2. brauc. Punkti kopā
1. M. Anstijs Lielbritānija 1. 1. 50
2. P. Jonass Latvija 2. 2. 44
3. H. Kulass Somija 5. 3. 36
4. Dž. Sīvers Šveice 4. 5. 34
5. T. Gajsers Slovēnija 7. 4. 32
6. D. Pūtjess Nīderlande 3. 11. 30
13. R. Justs Latvija 9. 16. 17
V. Sportists Valsts Punkti
1. Dž. Hērlingss Nīderlande 423
2. T. Gajsers Slovēnija 377
3. V. Giljo Šveice 352
4. P. Jonass Latvija 351
5. Dž. Sīvers Šveice 345
6. Ž. Tiksjē Francija 334

Izmantotie resursi:Home | MXGPLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties