18.08.2013. 15:15
Latvijas jaunais motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja kārtējo uzvaru arī Eiropas čempionāta (EMX) posmā 125 kubikcentimetru klasē.

Svētdien sportisti sacentās Beļģijā, kas bija Eiropas čempionāta sestais posms. Jonass sākumā bija labākais A grupas kvalifikācijā, bet vienīgajā fināla braucienā tuvāko sekotāju apsteidza nedaudz vairāk kā par triju sekunžu tiesu.

Vēl viens Latvijas sportists Tomass Šileika finālbraucienā finišēja 29.vietā, no Jonasa atpaliekot vairāk nekā divas minūtes. Pirms tam Šileika B grupas kvalifikācijā ierindojās priekšpēdējā 27.vietā.

Pateicoties uzvarai, Jonass triumfējis piecos no sešiem Eiropas čempionāta posmiem, kas viņam dod pārliecinošu vadību kopvērtējumā. Šobrīd viņš iekrājis 168 punktus, otro vietu apsteidzot par 37 punktiem.

Jau nākamajā posmā Lielbritānijā Jonasam ir iespēja nodrošināt Eiropas čempiona titulu. Līdz čempionāta izskaņai atlikuši divu posmi, kuros par uzvaru tiek piešķirti 25 punkti, bet šobrīd latvieša galvenais konkurents ir Nikolā Derkūrs no Francijas, kurš Beļģijas posmu noslēdza trešajā vietā. Savukārt par 39 punktiem atpaliek iepriekšējais vicelīderis Kalvins Vlānderens no Nīderlandes.

Savukārt Šileika kopvērtējumā ticis pie 46 punktiem, kas ļauj ieņemt 11.vietu, bet Kristers Drevinskis, kurš piedalījies tikai divos posmos, ar pieciem punktiem ir 39.pozīcijā.

EMX 125 kubikcentimetru klasē Jonass debitēja pērn, kad kopvērtējumā izcīnīja augsto piekto vietu. Savukārt vēl gadu pirms tam Jonass triumfēja pasaules junioru čempionātā 85 kubikcentimetru klasē.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļas nogalē Jonass triumfēja pasaules čempionātā junioriem 125 kubikcentimetru klasē.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa