25.06.2016. 18:44
Šodien MX2 pasaules čempionāta Lombardijas-Itālijas posma kvalifikācijā Mantovas trasē devīto vietu izcīnīja Pauls Jonass, kamēr Kārlis Sabulis ierindojās 11. pozīcijā. MXGP klasē Matīsa Karro atgriešanās beidzās ar izstāšanos, be Toms Macuks finišēja 24. vietā.

MX2 klasē kvalifikācijas sacensību startu "izcēla" Dilans Ferandiss ("Monster Energy Kawasaki MX2 Racing"), bet jau otrajā līkumā notika daudzu sportistu sadursme. Pauls Jonass ("Red Bull KTM Factory Racing") bija atkritis uz 17. pozīciju, kamēr Kārlis Sabulis ("Kemea Yamaha Racing Team"), aizvadot otro PČ posmu karjerā, tobrīd ierindojās 13. vietā.

Pēc veiktiem septiņiem apļiem KTM rūpnīcas sportists Jonass bija pacēlies uz Top 10, kamēr "Yamaha" rūpnīcas pārstāvis Sabulis dažas pozīcijas bija pazaudējis. Jonasam vēl izdevās pakāpties vienu vietu uz augšu un latvietis finišēja devītais, kamēr Sabulis atlikušajā laikā ieguva četras pozīcijas, finišējot lieliskā 11. vietā.

Roberts Justs ("HSF Logistics Motorsport Team") savainojuma dēļ izlaiž jau otro pasaules čempionāta posmu pēc kārtas.

Savukārt par uzvarētāju kvalifikācijā MX2 klasē, kur startēja 40 dalībnieki, kļuva Džefrijs Herlingss ("Red Bull KTM Factory Racing"), kurš vadību pārņēma pēc Ferandisa kritiena. Francūzim gan izdevās finišēt otrajam, zaudējot uzvarētājam 6 sekundes, kamēr Aleksandrs Tonkovs ("Standing Construct-Wilvo-Yamaha") tika pie trešās vietas.

Finālsacensības Mantovas trasē norisināsies svētdien.

... ... ... ... ...

MXGP klasē tikmēr kvalifikācijā startēja Matīss Karro ("MX24 Lucas Oil Honda") un Toms Macuks ("Gebben Van Vanrooy Kawasaki"). Karro šī bija atgriešanās pasaules čempionātā pēc ilgāka pārtraukuma, bet kopumā arī šajā klasē startēja 40 sportisti.

Karro atgriešanās gan neizdevās veiksmīga. Sākotnēji pieredzējušais latvietis atradās pēdējās pozīcijās, bet jau ceturtajā aplī izstājās. Macuks tikmēr pirmajos apļos bija pacēlies uz Top 20, bet finišēja 24. pozīcijā.

Uzvaru izcīnīja Jevgēņijs Bobriševs ("Team HRC"), kurš vadību pārņēma trešajā aplī. Sezonas līderis Tims Gajsers ("Gariboldi Honda") pirmos apļus pavadīja trešajā pozīcijā, tad pacēlās uz otro un finišēja nedaudz vairāk par 3 sekundēm aiz uzvarētāja. Makss Nagls ("Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing") sākumā bija līderis, bet finišēja trešais.