03.08.2014. 18:18
Latvijas jaunais motobraucējs Pauls Jonass svētdien Beļģijā izcīnīja augsto devīto vietu pasaules čempionāta motokrosā 15.posmā MX2 klasē.KTM rūpnīcas satelītkomandā KTM Marchetti startējošais Jonass pirmajā braucienā bija izcils,...

KTM rūpnīcas satelītkomandā KTM Marchetti startējošais Jonass pirmajā braucienā bija izcils, iegūstot piekto vietu. Viņš 18 apļu summā par 54,482 sekundēm zaudēja uzvaru izcīnījušajam britam Maksam Enstijam, bet savu tuvāko sekotāju prata apsteigt par mazā kā divām sekundēm.

Otrajā braucienā Jonasam vairs tika labi nesekmējās, jo tika ieņemta 12.pozīcija minūti un 40,665 sekundes aiz uzvarējušā francūža Žerdī Tiksjē.

Teicams Jonass bija jau sestdienas kvalifikācijas sacensībās, kad ierindojās piektajā vietā, bet abu svētdienas braucienu summā viņš tika pie 25 punktiem, kas deva devīto vietu.

Kā ziņots, Jonass šonedēļ uz pieciem gadiem pagarinājis līgumu ar KTM rūpnīcu un no nākamās sezonas startēs MX2 čempionāta spēcīgākajā vienībā Red Bull Factory. Paredzams, ka nākamajā sezonā viņš būs komandas biedrs divkārtējam MX2 klases čempionam Džefrijam Herlingsam no Nīderlandes.

Otrs Latvijas sportists MX2 klasē Roberts Justs svētdien pirmajā braucienā ierindojās 13.vietā, uzvarētājam piekāpjoties par apli, bet otrajā braucienā viņam 14.pozīcija teju divas minūtes aiz uzvarētāja. Posma kopvērtējumā viņš ar 15 punktiem ierindojās 14.vietā.

Paralēli prestižākās MXGP klases sacīkstes aizvada Wilvo Forkrent KTM komandu pārstāvošais latvietis Matīss Karro, kurš sestdien kvalifikācija ieņēma 16.vietu.

Šis ir pēdējais pasaules čempionāta posms Eiropā pirms septembrī plānotajām sacīkstēm Brazīlijā un Meksikā, bet sezona noslēgsies ar septembra beigās Ķeguma trasē Zelta zirgs plānoto prestižo pasaules Nāciju kausu motokrosā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pašlaik MXGP klasē pēc 14 posmiem līderpozīcijā ar 619 punktiem atrodas septiņkārtējais pasaules čempions itālis Antonio Kairoli. Tikmēr Karro ar 187 punktiem ieņem 13.pozīciju, kamēr Augusts Justs, kurš pārtraucis savu karjeru, sešos posmos tika pie desmit punktiem un ir 38.pozīcijā. Savukārt divos posmos startējušais Dāvis Ivanovs ir iekrājis trīs punktus, kas dod 47.vietu.

Tikmēr MX2 klases kopvērtējumā R.Justs ar 78 punktiem ieņem 23.vietu, kamēr septiņos posmos startējušais Jonass ar 77 punktiem ir vienu vietu aiz viņa.