31.05.2015. 22:57
Ceturto vietu Francijā notikušā pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē sezonas astotajā posmā svētdien izcīnīja Latvijas motobraucējs Pauls Jonass, bet Roberts Justs ierindojās 11.pozīcijā.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pirmo braucienu sekmīgāk iesāka «HSF Logistics» komandas braucējs Justs, kurš pēc pirmā apļa bija pat ceturtajā pozīcijā, bet Jonass («Red Bull KTM Factory Racing») nebija atrodams labāko desmitniekā. Sacensību turpinājumā Justs sāka atkāpties, bet Jonass uzlaboja savu sniegumu, septīto apli latviešu motobraucējiem noslēdzot līdzās - septītajā un astotajā vietā.

Pēc desmitā apļa Jonass jau bija septītais, bet Justs nokritis uz devīto pozīciju, kurā arī finišēja pirmajā braucienā. Tikmēr Jonass spēja pakāpties uz piekto vietu, tomēr pēdējos apļos atkrita uz septīto pozīciju.

Par pirmā brauciena uzvarētāju kļuva Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš par līderi kļuva vien trīs apļus līdz finišam. Otrajā vietā ierindojās šveicietis Valentīns Gilo, bet trešais bija Žordi Tiksērs no Francijas.

Otro braucienu Jonass iesāka kā trešais, bet līdz finišam atkāpās uz ceturto pozīciju. Savukārt Justs pirmo apli noslēdza kā 16., tomēr finišā spēja pakāpties uz 14.vietu.

Arī otrajā braucienā triumfēja Herlingss, bet otrais finišēja slovēnis Tims Gajsers, kurš apsteidza Tiksēru.

Līdz ar diviem panākumiem, posmā ar 50 punktiem uzvarēja Herlingss, aiz sevis atstādams Gajseru un Tiksēru, kuriem abiem pa 40 punktiem. Savukārt ceturto pozīciju ar 32 punktiem ieņēma Jonass, bet Justs ar 18 punktiem bija 11.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem pārliecinošs līderis ar 358 punktiem ir Herlingss kuram ar 246 punktiem seko Valentīns Gilo, kurš otrajā braucienā piedzīvoja neveiksmi un finišēja vien 13. Savukārt Jonass no Gilo atpaliek vairs tikai vienu punktu un ir trešajā pozīcijā, bet Tiksēram ar 229 punktiem ceturtā vietā.

Tikmēr Justs ar 97 punktiem kopvērtējumā saglabājis 15.pozīciju.

Savukārt prestižākajā MXGP klasē neviens no Latvijas sportistiem šajā posmā nepiedalās, bet pirmajā braucienā triumfēja itālis Antonio Kairoli, kurš sacīkšu vadībā atradās visu distanci. Kā otrais finišēja kvalifikācijas uzvarētājs francūzis Romēns Febrē, bet trešo vietu ieņēma Krievijas motobraucējs Jevgēņijs Bobriševs.

Tikmēr otrajā braucienā jau uzvarēja Febrē, apsteigdams vācieti Maksimiliānu Naglu un Bobriševu.

Febrē ar 47 punktiem izcīnīja uzvaru arī posma kopvērtējumā. Tikmēr Bobriševam 40 punkti un otrā vieta, bet punktu no krieva atpalika Kairoli.

MXGP klasē čempionāta kopvērtējumā pašlaik līderis ar 332 punktiem ir Nagls, kuram ar 313 punktiem seko Kairoli. Savukārt trešais ar 291 punktu ir Klemāns Desaijs no Beļģijas, kurš pleca savainojuma dēļ no Francijas posma izstājās. Tikmēr Latvijas sportists Dāvis Ivanovs («MX Moduls») ar trīs punktiem atrodams 36.pozīcijā.

Kopā Ivanovam šosezon plānota dalība septiņās sacensībās.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi, turklāt 12.jūlijā sportistiem arī plānotas sacensības Ķeguma trasē Latvijā.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties