02.06.2015. 15:46
2014. gada sezonā Latvijas trasēs dominēja ne tikai latvieši, bet arī igauņi. Erki Kahro spēja izcīnīt otro vietu Latvijas čempionātā MX2 klasē, piekāpjoties tikai Paulam Jonasam, bet "Superkauss" seriālā ierindojās piektajā vietā un palīdzēja "MX Rodeo" komandai iegūt pirmo vietu komandu kopvērtējumā. Arī šogad uz Erki tika liktas lielas cerības. Šīs cerības drīz vien pagaisa, kad treniņa laikā Erki motocikls piedzīvoja tehnisku defektu, kā rezultātā tika piedzīvots smags kritiens, iegūta pleca trauma un pielikts punkts cīņai par kādu no čempionāta tituliem šajā sezonā.

Sākoties 2015. gada sezonai, Tu tiki pie traumas, kas pielika punktu Tavai šī gada motokrosa sezonai. Kā Tu ieguvi traumu un kā notiek atveseļošanās process?

E.K.: "Es gatavojos Anglijas čempionāta otrajam posmam, veicot iknedēļas treniņu Igaunijas trasē, kad piedzīvoju šo neveiksmīgo momentu. Kritiens bija ļoti spēcīgs, kā rezultātā plecs izgāja no vietas. Plecu trauma ir viena no smagākajām traumām, īpaši motokrosa braucējiem, jo mums ir nepieciešams liels spēks plecos, lai varētu kontrolēt motociklu. Tāpēc man ir jābūt uzmanīgam ar traumu un visu atveseļošanās procesu. Es veicu operāciju San Francisko pie viena no labākajiem sporta ārstiem pasaulē, tāpēc esmu diezgan drošs, ka atveseļošanās process noritēs veiksmīgi. Es izvēlējos veikt šo operāciju ASV, jo tur bija vienīgie ārsti, kas teica, ka traumai ir nepieciešama tikai viena operācija un kas solīja visīsāko atlabšanas procesu. Bet viss atveseļošanās process pēc operācijas ir bijis ļoti grūts – gan fiziski, gan garīgi. Visu laiku ir jācīnās ar sāpēm, negulētām naktīm un jālieto pretsāpju līdzekļi. Bet ir pagājis diezgan ilgs laiks kopš operācijas, plecs jūtas daudz labāk un es nevaru sagaidīt, kad tikšu atpakaļ uz motocikla."

Kad plāno atgriezties uz motocikla un atsākt trenēties?

E.K.: "Es nesteidzināšu sevi un neskriešu atpakaļ uz moča pēc iespējas ātrāk. Esmu sapratis, ka šī gada sezona man ir beigusies, es vairs nevaru pacīnīties par nevienu čempiona titulu par ko joprojām esmu diezgan bēdīgs. Es ceru, ka varēšu atsākt trenēties augustā, bet vēl nezinu vai startēšu kādās sacensībās. Varbūt vienīgi sezonas beigās, bet tikai tad, kad būšu 100% pārliecināts par saviem spēkiem."

Kādi šobrīd ir Tavi plāni vasarai, kamēr vēl nevari atrasties uz motocikla?

E.K.: "Pats svarīgākais man ir veikt visu nepieciešamo, lai plecs atlabtu. Noteikti veikšu dažādus vingrinājumus ķermeņa lejasdaļai un kardio treniņus, lai pašam būtu vieglāk, kad tiks dota zaļā gaisma intensīviem treniņiem un braukšanai ar moci. Vēl es trenēšu vairākus amatier braucējus un palīdzēšu savam tētim, kurš ir atsācis piedalīties sacensībās. Noteikti izbaudīšu Igaunijas vasaru, ko man nav sanācis izdarīt pēdējos gadus, jo visu laiku ceļoju. Šobrīd man nav nekāda spiediena no citiem, tāpēc es varu darīt visas jautrās lietas, kas mums, braucējiem, parasti izpaliek, jo vasarā esam aizņemti ar treniņiem un sacensībām. Bet protams, apmeklēšu vairākas sacensības, lai reprezentētu savus sponsorus un lai redzētu visus fanus un savus draugus."

Vai plāno startēt kādās sacensībās sezonas beigās Latvijā?

E.K.: "Ja es būšu atpakaļ uz motocikla un jutīšos labi, tad noteikti startēšu Latvijā. Vienmēr esmu izbaudījis sacensības Latvijā – pūlis ir vienreizējs un man ir labas attiecības ar savu komandu, MX Rodeo, tāpēc es būtu priecīgs, ja varētu sezonas beigās uzbraukt Latvijā."

Varbūt vēlies pateikt kaut ko saviem faniem?

E.K.: "Es gribētu pateikt paldies visiem maniem faniem par mīlestību un atbalstu, ko viņi ir izrādījuši man šajā grūtajā laikā. Man ir prieks redzēt, ka man ir tik daudz atbalstītāju, un visi laba vēlējumi man ir devuši spēku un motivāciju, lai atgrieztos trasē vēl stiprāks. Es biju ļoti labā formā pirms sezonas – ātrums bija labs, fiziskā forma arī un arī Anglijā tika uzrādīti labi rezultāti, bet šādas nelaimes atgadās tad, kad viss cits norit labi. Man vēl priekšā ir vairāki sacensību gadi un es noteikti centīšos uzrādīt labus rezultātus turpmāk, lai iepriecinātu savus fanus."

Arī šogad bija plānots, ka Erki startēs "MX Rodeo" komandā un centīsies palīdzēt tai izcīnīt gan Latvijas, gan Igaunijas čempionāta un "Superkauss" seriāla komandu kopvērtējuma čempiona titulu.

Komandas vadītājs Arvis Sanders:

"Erki bija viens no komandas balstiem jau pagājušajā sezonā un savu darbu veica atzīstami. Viņam bija jauni plāni šogad - aizvadīja ļoti labu treniņnometni Amerikā un laicīgi sāka gatavoties šai sezonai, atbrauca uz Eiropu, piedalījās Anglijas čempionātā un gatavojās Latvijas sezonai, bija noslēgts jau līgums un tad vienā treniņā, tieši pirms sezonas, tehniskas vainas dēļ piedzīvoja kritienu. Operācija ir veikta, tiek solītas labas prognozes un augustā gaidam atpakaļ."

Lai arī šovasar nav plānots Erki redzēt atpakaļ trasē sacenšamies, mēs viņu varēsim manīt Zaķusalā, kur norisināsies "Superkauss" otrais posms, atbalstot savus komandas biedrus.

Izmantotie resursi:SuperkaussBojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties