04.06.2015. 17:17
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Helsinku "Jokerit" nākamajā sezonā turpinās spēlēt šajā čempionātā, budžets būs iepriekšējās sezonas līmenī, šodien apstiprina somu vienības vadība.

Aizvadītajā sezonā "Jokerit" sekmīgi debitēja KHL - regulārajā sezonā ieguva 4. vietu Rietumu konferencē, bet izslēgšanas spēles noslēdza ar konferences pusfinālu.

Helsinku kluba izpilddirektors Juka Korhonens par nākamās sezonas finansējumu: "Budžets būs apmēram pagājušās sezonas līmenī - aptuveni 20 miljoni eiro. Tas ir kopējais budžets, tēriņi spēlētāju vajadzībām ir tikai daļa."

Maija beigās līgas vadība vēl nebija saņēmusi finanšu garantijas par "Jokerit" dalību nākamajā sezonā, taču tika atzīts, ka tas ir tikai laika jautājums. Helsinku klubam nav finanšu problēmu, tas gatavs turpināt spēlēt KHL.

Tikmēr vairāki citi līgas klubi saņēmuši termiņa pagarinājumu finanšu garantiju iesniegšanai, tostarp Rīgas "Dinamo". Ņemto vērā to, ka iepriekš rīdzinieku kluba finansējums lielā mērā nāca no Krievijas, patlaban sarežģījumus droši vien rada arī aktuālā ģeopolitiskā situācija un Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē.

Kā jau ziņots, līdz ar jauno sezonu KHL atgriezīsies slavenais Maskavas "Spartak". Šī kluba vadības aparātā iekļautas padomju un krievu hokeja leģendas, uz kuru fona galvenais treneris, pasaules čempions un olimpiskais sudraba medaļnieks Germans Titovs izskatās visnotaļ pieticīgi. Spartakiešu spēlētāju rindās būs arī tie hokejisti, kas pagājušās sezonas beigās no grimstošā Mitišču "Atlant" kluba pārgāja uz Sanktpēterburgas SKA sistēmu, tajā skaitā Ate Engrēns, Jaroslavs Dibenko, Sergejs Šmeļovs un daudz citi.

Izmantotie resursi:www.championat.comwww.itar-tass.ru2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties