18.02.2017. 10:15
Latvijas uzbrucējs Ņikita Jevpalovs piektdien iemeta divus vārtus Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta mačā, tiekot arī pie spēles pirmās zvaigznes goda.

Jevpalova pārstāvētā Sanhosē «Barracuda» piektdien izbraukumā ar 5:4 (3:0, 2:4, 0:0) apspēlēja Stoktonas «Heat» hokejistus, izcīnot jau desmito uzvaru pēc kārtas.

Tieši Latvijas uzbrucējs šī mača ceturtajā minūtē atklāja cīņas rezultātu, bet pirmās trešdaļas beigās viņš panāca jau 3:0. Tiesa, otrā perioda pirmajās minūtēs «Heat» samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, turklāt 31.minūtē rezultāts kļuva jau neizšķirts 4:4. Pēdējie vārti šajā mačā tika gūti 40.minūtē, kad uzvaras ripu «Barracuda» labā iemeta Jūakims Raiens.

Jevpalovs šajā spēlē veica trīs metienus pa vārtiem un dueli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latvijas hokejists tika nosaukts par šī mača pirmo zvaigzni, bet šosezon kopumā viņš 43 mačos guvis desmit vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles, kas jau šobrīd ir rezultatīvāka sezona nekā iepriekšējā, kad viņš nospēlēja 60 spēles.

Tikmēr citā piektdienas spēlē zaudējumu piedzīvojusi uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vilksbāres/Skrentonas «Penguins» komanda, kas viesos ar 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) piekāpās Olbani «Devils» hokejistiem.

Bļugers šajā mačā izpildīja divus metienus pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1. Pirms šīs spēles latvietis ar rezultativitāti bija izcēlies trīs cīņās pēc kārtas, bet šosezon kopumā viņam 30 mačos izdevies iekrāt piecus vārtus un 14 rezultatīvas piespēles.

AHL regulārā čempionāta kopvērtējumā Atlantijas divīzijas un visas līgas līdere joprojām ir «Penguins» komanda, kas 52 mačos tikusi pie 77 punktiem, bet Ziemeļu divīzijas galvgalī ar 59 punktiem 50 spēlēs vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Sirakjūsas «Crunch».

Savukārt Klusā okeāna divīzijā pirmo vietu ar 62 punktiem 44 mačos ieņem «Barracuda». Šī vienība visā līgā ieņem otro vietu, jo kopvērtējumā tiek skaitīti procentuāli iegūtie punkti.