17.01.2016. 21:07
„Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta spēlē šovakar „Jūrmala/Fēnikss” sporta namā „Daugava” ar 87:77 pieveica „Barons/LDz” basketbolistus, kam šis bija pirmais zaudējums šīgada četrās spēlēs.

„Barons/LDz” Jauno gadu iesākuši ar trim uzvarām trīs spēlēs un šovakar cerēja turpināt šo sēriju arī pret „Jūrmalu/Fēnikss”. Mājinieki jau no mača sākuma ieguva nelielu pārsvaru (7:2), tomēr palielināt to nespēja. Otrās ceturtdaļas ievadā pēc Kristapa Gludīša un Artūra Ausēja tālmetieniem „Barons/LDz” panāca 25:18, tomēr jūrmalnieki neļāva turpināt izrāvienu. Bet pirmā puslaika izskaņā mājinieki veica 7:0 izrāvienu un pēc Ausēja trejača „baronu” pārsvars pārsniedza desmit punktus (37:26).

Puslaika pēdējā minūtē jūrmalniekiem vēl izdevās pietuvoties līdz -6 (37:31), bet trešās ceturtdaļas vidū „Jūrmala/Fēnikss” guva sešus punktus pēc kārtas un rīdzinieku pārsvars saruka līdz tikai diviem punktiem (43:41). Ceturtdaļas vidū pēc Kristapa Medisa trīspunktu metiena jūrmalnieki pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā, bet pēc Māra Ziediņa danka viesiem bija +3 (52:49). Tomēr ceturtdaļas beigas veiksmīgāk aizvadīja „Barons/LDz” un pirms pēdējām desmit minūtēm mājinieki atkal bija vadībā (57:56).

Pēdējā ceturtdaļā pamīšus vadībā bija te viena, te otra komanda. Tuvojoties mača beigām vispirms trīs punktu gājiens padevās Medisam, vēlāk tālmetienu trāpīja Edgars Jeromanovs, bet nepilnas trīsarpus minūtes līdz spēles beigām pēc Medisa trejača jūrmalniekiem bija jau +7 (78:71). Turklāt nākamajā uzbrukumā no tālās distances vēlreiz precīzs bija Jeromanovs (81:71), iznīcinot mājinieku cerības uz atspēlēšanos.

„Jūrmala/Fēnikss” komandai šī bija otrā uzvara pēc kārtas LBL turnīrā. Interesanti, ka arī nākamo spēli LBL abas komandas aizvadīs savā starpā, 23. janvārī tiekoties Lapmežciemā.

Freimanis 16 (8 atl.b.), Ausējs 14 (6 rez. piesp.), Mētra 13 (6 atl.b., 5 rez. piesp.), Kalliste 11, Hips 7 (12 atl.b.), Epners 4, Gludītis 3, Mednis 3, Dārgais 1 – Jeromānovs 24 (3p. - 4/9, 7 rez. piesp.), Mediss 22 (3p. - 4/7), Robertss 14, Kušnirovs 10 (10 atl.b.), Šmits 7 (9 atl.b.), Štelmahers 3, Pinete 2, Ziediņš 2, Elksnis 2, Gromovs.