30.06.2012. 23:15
Latvijas sportiste Poļina Jeļizarova sestdien izcīnīja sesto vietu Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta finālsacensībās 3000 metru šķēršļu skrējienā.

Latvijas sportiste visu skrējiena gaitu spēja nosargāt vietu vadošo sportistu grupā, vien pēdējā aplī atpaliekot no ātrākajām trim skrējējām. Pēdējos metros Jeļizarova nenosargāja piekto vietu, kuru ieņēma visa pēdējā apļa garumā, finišējot pēc deviņām minūtēm un 41,38 sekundēm.

Par čempioni, finišējot pēc deviņām minūtēm un 32,96 sekundēm, kļuva sezonas līdere Gulčana Mingira no Turcijas. Septiņas sekundes simtdaļas viņai zaudēja ukrainiete Svitlana Šmita, bet trešā bija vāciete Antje Meldnere-Šmida.

Jeļizarova ceturtdien savā pusfināla skrējienā zaudēja vienīgi Šmitai, finišējot pēc deviņām minūtēm un 39,92 sekundēm. Starp visām sportistēm Jeļizarova pusfinālā sasniedza sesto ātrāko rezultātu.

Kā ziņots, jūnija sākumā Jeļizarova sasniedza Latvijas rekordu un izpildīja Londonas olimpisko spēļu normatīvu. «Prezidenta kausa» sacensībās Jeļizarova finišēja pēc deviņām minūtēm un 33,53 sekundēm, līdzšinējo Latvijas rekordu labojot par 18 sekundēm.

Reklāma

Savukārt Londonas Olimpiādes A normatīvs ir deviņas minūtes un 43 sekundes.

Jau vēstīts, ka sesto medaļu kopš 1994.gada Latvijai Eiropas čempionātos sestdien izcīnīja septiņcīņniece Laura Ikauniece, kura ierindojās trešajā vietā. Šajā pašā disciplīnā ceturtā bija Aiga Grabuste.

Pirms tam augstāko rezultātu no Latvijas sportistiem šī gada Eiropas čempionātā bija sasniegušas Ineta Radeviča un Sinta Ozoliņa-Kovale, kuras abas izcīnīja sesto vietu attiecīgi tāllēkšanā un šķēpmešanā. Tāpat sestajā vietā pēc kritiena 100 metru distances finālā tika klasificēts traumu guvušais Ronalds Arājs.

Tagad kopš 1994.gada Latvijas vieglatlēti Eiropas čempionātos spējuši izcīnīt divas zelta (Staņislavs Olijars un Radeviča), divas sudraba (Aigars Fadejevs un vēlreiz Olijars) un divas bronzas (Māris Bružiks un Ikauniece) medaļas.

Eiropas čempionāts ilgs līdz svētdienai. Tajā kopā piedalās 23 Latvijas sportisti, kas ir rekordskaits.

No šogad Eiropas čempionātā startējošajiem Latvijas pārstāvjiem 12 sportistiem tā ir debija šādas raudzes sacensībās.