10.07.2014. 20:48
Futbola kluba "Jelgava" komanda ceturtdien UEFA Eiropas līgas 1. kvalifikācijas turnīra kārtas atbildes spēlē ar 0:2 atzina pazīstamā norvēģu kluba "Rosenborg" pārākumu, divu spēļu summā piedzīvojot neveiksmi ar 0:6.

Pirms nedēļas Norvēģijā „Jelgava” piedzīvoja diezgan smagu zaudējumu, atzīstot „Rosenborg” pārākumu ar rezultātu 0:4. Līdz ar to reālas izredzes pacīnīties par tikšanu nākamajā kārtā izplēnēja jau toreiz, tomēr atbildes spēle jānospēlē bija, un šovakar uz spēli Jelgavā bija diezgan pilns stadions ar skatītājiem.

Spēli labi sāka „Rosenborg”, kontrolējot spēles gaitu. Vienīgos vārtus pirmajā puslaikā izdevās gūt dāņu pussargam Mikem Jensenam, kurš divus mačus nospēlējis arī Dānijas valstsvienības sastāvā. Pirmajā puslaikā jelgavniekiem apdraudēt viesu vārtus īsti neizdevās. Puslaika pārtraukumā „Rosenborg” nomainīja līdz tam vienīgo vārtu guvēju Jensenu, laukumā laižot 20 gadus veco kluba jaunatnes sistēmas augli Oli Selnaesu. Neilgi pēc otrā puslaika sākuma ”Jelgavai” bija laba iespēja, ko Aleksandrs Gubins nemācēja izmantot.

Bija manāms, ka „Rosenborg” komanda atbildes mačam pret zemgaliešiem pieiet ar ne to pašu nopietnāko noskaņošanos. Bieži vien spēlētāji bumbojās savā starpā, neizrādot lielu motivāciju iet uz priekšu. Pāris momenti gan viesiem bija, bet tie pārsvarā palika neizmantoti. 73. minūtē laiku pa laikam uz ASV izlasi izsauktais norvēģu izcelsmes pussargs Mikels Diskeruds, saņēmis bumbu pēc tālās piespēles mājinieku soda laukumā, uzreiz to raidīja vārtos, panākot 2:0.

Dažas minūtes vēlāk Skjelviks pēc "Jelgavas" aizsargu saminstināšanās tika pie lieliskas iespējas no pašas vārtu priekšas, taču raidīja bumbu pāri. Atlikušajā laikā "Rosenborg" aizvien turpināja pieturēt bumbu un diezgan slinki veidot uzbrukumus, bet rezultāts vairs nemainījās - 0:2.

Jelgava – Rosenborg 0:2 (0:1)Vārti: Jensens 30’, Diskeruds 73'Brīdinājumi: Freimanis 18’ – Jensens 25’Jelgava: Ikstens, Pentrenko, Redjko, Ošs, Gubins, Žuļevs (Eriba 64’), R.Bespalovs, Medeckis (Pētersons 84'), Freimanis, Kozlovs, Malašenoks (Jaudzems 77').Rosenborg: Orlunds, Reginiusens (Svensons 70’), Ronings, Skjelviks, Strandbergs, Jensens (Selnaess 46’), Berntsens, Diskeruds, Riski, Mikelsens, Soderlunds (Pedersens 57’).

Divu spēļu summā ar 5:0 uzvaru svinēja “Rosenborg”, iekļūstot kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana