02.08.2014. 18:57
Pie tik kārotajiem trim punktiem SMScredit.lv Virslīgas 23. kārtā tika "Jelgava", kas izbraukumā pārspēja "Daugavpili" (2:0) un turnīra tabulā apsteidza citu Daugavpils komandu "Daugavu", pakāpjoties uz trešo pozīciju. Pa vārtiem guva Aleksandrs Gubins un Mārcis Ošs.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām spēlēm gan "Daugavpils", gan "Jelgavas" pamatsastāvā bija pa divām izmaiņām. Mājiniekiem diskvalifikācijas dēļ nedrīkstēja spēlēt Dmitrijs Klimaševičs un Jānis Bovins, kurus aizstāja Aigars Catlakšs un Vadims Atamaņukovs.

Savukārt jelgavniekiem nebija diskvalificētā kapteiņa Ginta Freimaņa un centra pussarga Arta Lazdiņa, kura nebija arī rezervē. Viņu vietā spēlēja Aleksandrs Gubins, kurš atgriezās pēc diskvalifikācijas, un poļu pussargs Dariušs Lutka, kuram tā bija debija Latvijā.

Spēles sākumā liels teritoriāls pārsvars piederēja "Jelgavai", bet turpinājumā "Daugavpilij" izdevās atbildēt ar vairākiem potenciāli bīstamiem pretuzbrukumiem. Pirmā patiesi reālā vārtu gūšanas iespēja gan bija tikai 31. minūtē, kad pēc stūra sitiena izgājienā kļūdījās Georgijs Čižovs, taču Valērijs Redjko ar galvu nespēja trāpīt tukšos vārtos.

Pēc desmit minūtēm daugavpiliešu centra aizsarga kļūda sagādāja "Jelgavai" vēl vienu iespēju, bet Vladislavs Kozlovs ar kreiso kāju sita pāri mērķim. Toties puslaika izskaņā ar diviem momentiem atbildēja mājinieki. Vispirms 42. minūtē Pāvels Tarasovs norībināja vārtu pārliktni, bet kompensācijas laikā bīstamā pozīcijā nokļuva Jurijs Halimons, kuram gan patraucēja aizsargs

Otrā puslaika sākumā gan "Jelgava" vairs nepiedeva pretiniekiem kļūdas aizsardzībā. 51. minūtē pēc Mārča Oša auta iemetiena rezultātu atklāja jau pieminētais malējais aizsargs Gubins (1:0), bet 57. minūtē pēc Borisa Bogdaškina stūra sitiena ar galvu trāpīja Ošs (2:0). Vēlāk "Jelgava" izšķērdēja divas lieliskas iespējas panākt 3:0, bet ar diviem momentiem atbildēja arī mājinieki.

"Daugavpils" – "Jelgava" 0:2 (0:0)Vārti: Gubins 51', Ošs 57'Brīdinājumi: LatkaDaugavpils: Čižovs, Murdasovs, Catlakšs (Bragins 61'), Nakatani, Pegū, Sokolovs, Halimons (Dobratuļins 80'), Atamaņukovs, Litvinskis, Nakano, TarasovsJelgava: Ikstens, Bogdaškins, Redjko, Temistokleuss, Ošs, Kiriļins, Gubins, Latka (Jaudzems 75'), Eriba (Daņilovs 46'), Pētersons (Medeckis 63'), KozlovsTiesnesis: Vadims Direktorenko