01.11.2014. 20:52

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

No malas raugoties, tā šķiet īsta bērnu spēle, tomēr skvošs ir pavisam nopietns sporta veids, kurā ar raketi, kas ir mazāka par tenisa, bet lielāka par badmintona, pa kortu tiek dzenāta gumijas bumbiņa.

"Varbūt no malas tā neliekas, bet skvošs ir ļoti tehnisks sporta veids," saka sacensību dalībnieks no Jelgavas Māris Eliņš. "Tehnikai skvošā noteikti ir lielākā nozīme. Tas nav tā, ka, jo tu ātrāk skrien, jo labāk sanāk."

Jelgavā šis sporta veids aizsācies pirms sešiem gadiem, un šobrīd jau aktīvi spēlē vairāk nekā 40 cilvēku, bet šīs nedēļas nogalē notiek pilsētas atklātais skvoša čempionāts, kas vienlaikus ir arī reitingu spēle.

Skvoša federācijā jelgavniekus sauc par īpaši aktīviem gan sacensību organizēšanā, gan dalībā, bet, pieaugot tehnikai, skvošisti aizvien vairāk vēlas redzēt šo sporta veidu olimpiskajā sarakstā.

"Mēs ļoti ceram, ka [skvošs] arī kādreiz būs olimpiskais sporta veids. Tālu no tā nav," saka Latvijas Skvoša federācijas valdes locekle Baiba Lulle. "Tikko kāds sporta veids iekļūst olimpisko sporta veidu sarakstā, tā ir iespējams gan no sporta federācijām, gan no valsts, gan pašvaldībām, jo tās ļoti skatās, un tad attiecīgi var dot tādu lielāku grūdienu gan visai sistēmai, gan jaunajiem spēlētājiem cita motivācija."

Pirmais skvoša korts tika uzbūvēts Madonā 1998. gadā, bet tagad ar šo sporta veidu var nodarboties sešās pilsētās.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties