24.05.2015. 19:15
Latvijas kausa ieguvēja «Jelgava» svētdien, paliekot mazākumā, izcīnīja uzvaru Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta mačā pret «Daugavpili».

«Jelgava» svētdien savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja «Daugavpils» futbolistus.

Mača rezultātu atklāja jau otrajā minūtē, kad precīzu sitienu uz «Daugavpils» vārtiem izdarīja Oļegs Malašenoks. 13 minūtes vēlāk «Jelgavas» rindās spēlējošajam Malašenokam bija iespēja dubultot mājinieku pārsvaru, veicot labu izgājienu uz pretinieku vārtiem, taču tas neizdevās. Pirmās spēles puses izskaņā divas dzeltenās kartītes nopelnīja Edgars Kārkliņš, tādējādi tiekot noraidīts no laukuma un atstājot savu komandu «Jelgavu» mazākumā.

Otrā puslaika sākumā, 56.minūtē, par spīti skaitliskajam mazākumam, jelgavnieki dubultoja savu pārsvaru. Vārtus mājinieku labā guva un 2:0 panāca Valērijs Redjko. Turpinājumā «Daugavpils» spēlētāji centās samazināt rezultāta starpību, taču veiksmīgi mēģinājumi tā arī neizdevās.

«Jelgava» trešdien, gandrīz visu maču aizvadot mazākumā, kausa izcīņas finālspēlē ar 2:0 pieveica valsts čempioni «Ventspils», titulu izcīnot otro gadu pēc kārtas.

Tikmēr Rīgas «Skonto» svētdien savās mājās ar 1:0 (1:0) pārspēja čempionāta šī brīža līderi «Liepāju».

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Renārs Rode.

Šis bija pirmais «Liepājas» zaudējums šosezon.

Astotās kārtas pārējās divas spēles notiks pirmdien, kad Jūrmalas «Spartaks» uzņems turnīra pastarīti «Gulbeni», bet pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošā «Ventspils» savā laukumā centīsies uzvarēt vēl vienu lejasgala vienību «Metta»/«Latvijas Universitāte».

Virslīgas kopvērtējumā līdere vēl joprojām ar 15 punktiem ir «Liepāja», kurai tagad punktu zaudē «Skonto». Pa 13 punktiem ir gan «Ventspilij», gan «Jelgavai». Piektajā vietā ar 12 punktiem atrodas Jūrmalas «Spartaks». Sesto pozīciju ar deviņiem punktiem ieņem «Daugavpils».

Tikmēr pēdējās divas vietas ieņem «Metta»/LU, kas tikusi pie četriem punktiem, un tikai neveiksmes piedzīvojusī «Gulbene».

Jaunajā sezonā virslīgas čempionātā piedalās astoņas vienības, kas ir mazākais skaits kopš 2007.gada, jo Daugavpils «Daugava» un Rīgas «Daugava» nesaņēma licences dalībai sacensībās.

Turnīrs norisināsies līdz novembrim, kopumā tajā aizvadot 112 spēles. Čempionāta laikā komandas savā starpā izspēlēs četrus riņķus - katrai ar katru aizvadot divas mājas spēles un divus mačus izbraukumā.

«SMScredit.lv Virslīgas» čempionāta uzvarētājs iegūs tiesības piedalīties UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, bet vēl trīs klubiem ir iespēja izcīnīt vietu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas sacensībās.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801