20.05.2015. 19:50
Latvijas kausa izcīņas fināla spēlē Ventspilī šovakar uzvaru svinēja "Jelgavas" futbolisti, kuri ar 2:0 pārspēja laukuma saimnieci "Ventspili". Jau pirmajās minūtēs jelgavnieki palika mazākumā, taču pirmajā puslaikā guva divus vārtus.

Pirmās 10 minūtes finālā izvērtās notikumiem bagātas. Pirmajās minūtēs "Jelgavas" futbolists Abdulajs Diallo laukuma centrā asi pārkāpa noteikumus pret Anastasiju Mordatenko, kurš vēlāk arī tika nomainīts. Galvenais tiesnesis Andris Treimanis nepažēloja Diallo un atstāja jelgavnieku mazākumā.

"Ventspils" centās gūt vārtus, un laba iespēja astotajā minūtē bija Jurijam Žigajevam, kura tālšāviens lidoja garām vārtiem. Jau nākamajā uzbrukumā "Ventspili" pievīla aizsardzība – pēc Gļeba Kļuškina sitiena bumbu atvairīja Vitālijs Meļņičenko, taču pirmais klāt bija Kenedijs Eriba – 1:0 viesu labā.

"Jelgava" arī turpinājumā spēlēja aktīvi un tika atalgota ar otro vārtu guvumu. 31. minūtē pēc Aleksandra Gubina centrējuma bumbu izsita Meļņičenko, taču tā nonāca pie Ginta Freimaņa – "Jelgavas" kapteinis trieca bumbu vārtu tuvējā stūrī. Tuvojoties puslaika beigām, pie vairākām iespējām tika mājinieki, taču rezultāts palika nemainīgs.

Likumsakarīgi, ka vairākumā esošie ventspilnieki otrajā puslaikā aktīvāk darbojās uzbrukumā, taču "Jelgavas" aizsardzība tam bija gatava. Vārtos droši darbojās Kaspars Ikstens, tikmēr aizsargi neļāva laukuma saimniekiem tā kārtīgāk apdraudēt "Jelgavas" vārtus.

"Jelgavai" tā bija trešā uzvara trīs finālos Latvijas kausa izcīņā, tikmēr ventspilnieki otro reizi palika vienas uzvaras attālumā no trofejas. "Ventspils" astoņos finālos ir izcīnījusi sešas uzvaras.

Ventspils - Jelgava 0:2 (0:2)Vārti: Eriba 10' , Freimanis 31'Brīdinājumi: Karlsons 5' – Freimanis 5', Kļuškins 6'Noraidījumi: Diallo 4'Ventspils: Meļņičenko, Kurakins, Jemeļins, Krjauklis, Žigajevs, Siņeļņikovs (Tīdenbergs 73'), Pauļus, Rugins, Karlsons, Diaņs (Turkovs 72'), Mordatenko (Ignatāns 32').Jelgava: Ikstens, Ošs, Redjko, Freimanis, Diallo, Gubins, Bogdaškins, Lazdiņš, Latka, Eriba (Sosranovs 63'), Kļuškins (Malašenoks 77').Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis.