14.07.2016. 23:09
UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā spēlē vārtus neskartus noturēja "Jelgava", kas izbraukumā cīnījās neizšķirti 0:0 ar Slovākijas vicečempioni Bratislavas "Slovan".

"Jelgava", kas kvalifikācijas pirmajā kārtā pārvarēja Islandes vicečempiones barjeru, bet Virslīgas kopvērtējumā ieņem ceturto vietu, izveidoja pirmo vārtu gūšanas iespēju. 33. minūtē pēc stūra sitiena no labās puses un Valērija Redjko un Abdulaja Diallo saspēles uzbrukuma smailē nonāca Daniils Turkovs, kurš izdarīja netraucētu sitienu pēc apgriešanās ap savu asi, tomēr no tuvas distances pamanījās raidīt bumbu vairākus metrus virs pārliktņa, liekot komandas biedriem nožēlā saķert galvas.

Taču Bratislavas "Slovan" atbilde nebija ilgi jāgaida - nākamajā uzbrukumā Mičels Šets nonāca vienatnē pret latviešu vārtsargu Kasparu Ikstenu, tomēr izšķīrās par piespēli, un Adama Zrelāka sitienu no desmit metriem pustukšajos vārtos paguva bloķēt Diallo. Tādējādi ielaistu vārtu un nonākšanas iedzinējos vietā "Jelgava" pieļāva tikai stūra sitienu.

Pirmā puslaika noslēgumā laukuma saimnieku pārsvars kļuva nospiedošāks, tomēr viņiem radās problēmas ar momentu veidošanu vai pat nonākšanu soda laukuma tuvumā. 45 minūšu laikā Bratislavas "Slovan" izdarīja par 205 precīzām piespēlēm vairāk (244 pret 39), taču izdarīja mazāk sitienu - viens pret diviem. Pašā puslaika izskaņā uzbrukumam pieslēdzās Gints Freimanis, kurš pēc centrējuma sita ar galvu, tomēr bumba lidoja pāri vārtiem.

"Jelgavai" bija lielas problēmas pieturēt bumbu un izdarīt vairāk par dažām piespēlēm pēc kārtas, un otrajā puslaikā mājinieku pārsvars kļuva arvien lielāks un lielāks. Bratislavas "Slovan" vairs nebaidījās riskēt, pārgalvīgi dodoties uz priekšu, un likumsakarīgi sāka veidoties labākas iespējas. Tomēr pirmie sitieni līdz Ikstenam nemaz nenonāca - latvieši pašaizliedzīgi metās katras bumbas ceļā.

70. minūtē neviens nepaguva iztraucēt Vukanu Savičeviču, kurš pēc centrējuma sita ar galvu no tuvas distances un labas pozīcijas, bet bumba lidoja metru virs pārliktņa. Vēl labāka iespēja bija Seidubam Sumaham, kurš pēc pāris veiklām piespēlēm pie soda laukuma līnijas tika vienatnē pret Ikstenu, bet "Jelgavas" vārtsargs savlaicīgi atstāja vārtus un paguva atņemt bumbu vēl pirms kārtīga sitiena.

Līdz ar to "Jelgavai" izdevās nosargāt neizšķirtu pret komandu, kas 2013. un 2014. gadā uzvarēja Slovākijas čempionātā, bet pērn ierindojās otrajā vietā. Atbildes spēlē, kas norisināsies pēc nedēļas Jelgavā, latviešiem derēs jebkura uzvara, tomēr rezultatīvs neizšķirts, pat 1:1, būs par labu Bratislavas "Slovan".

Vārti:Brīdinājumi: Grigaravičs 42'"Jelgava": Ikstens, Redjko, Diallo, Savčenkovs, Freimanis, Grigaravičs (Kovaļovs 62'), Lazdiņš, Nakano (Sorokins 82'), Bogdaškins, Kļuškins, Turkovs (Malašenoks 72').