29.09.2014. 21:52
«Jelgava» komanda pirmdien Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta mačā izbraukumā ar 3:0 (1:0) pārspēja Rīgas «Skonto», apgrūtinot sāncenšu ceļu pretī valsts čempiontitulam.

• Kurzemes derbijs noslēdzas ar kaujiniecisku neizšķirtu vakar

Mača rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē, kad savus 14.vārtus šosezon guva jelgavnieku uzbrucējs Vladislavs Kozlovs. Pēc rezultāta atklāšanas starp vienībām aizritēja līdzvērtīga cīņa, taču «Jelgava» ļoti prasmīgi aizsargājās, kas mājiniekiem liedza izlīdzināt rezultātu.

Otrais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā gultnē, turklāt 50.minūtē «Jelgava» pārkāpa noteikumus soda laukumā, kā rezultātā Vladislavs Gutkovskis izpildīja 11 metru soda sitienu, taču viņa raidījumu meistarīgi atvairīja jelgavnieku vārtsargs Kaspars Ikstens, glābjot Zemgales vienību no droša vārtu zaudējuma. Dueļa 73.minūtē «Jelgava» panāca jau 2:0 sev par labu, kad izcēlās Oļegs Malašenoks.

«Skonto» komandai tā arī neizdevās atspēlēties, turklāt pēc skaistas saspēles jau dueļa kompensācijas laikā trešos bumbu mājinieku vārtos raidīja Romans Bespalovs.

Tādejādi «Skonto» komanda zaudējusi jau trīs spēles pēc kārtas, bet iepriekšējā kārtā vienība šķīrās no ilgi ieņemtās kopvērtējuma pirmās vietas. Arī «Jelgava», kas turpina spraigu cīņu par kopvērtējuma trešo vietu, pēc diviem mačiem beidzot izcīnījusi pirmo panākumu.

Divās abu komandu šīs sezonas tikšanās reizēs uzvarējusi «Skonto» (3:0 un 1:0), bet vienā fiksēts neizšķirts 1:1.

31.kārtas izspēle sākās sestdien, «Jūrmalai» svarīgā duelī par vietas saglabāšanu virslīgā ar 1:0 pārspējot «Mettu»/LU, bet pēc tam «Daugavpils» negaidīti savā laukumā ar 1:0 uzvarēja Jūrmalas «Spartaku». Svētdien Daugavpils «Daugava» izbraukumā ar 4:1 pārspēja Rīgas «Daugavu», izcīnot svarīgu panākumu cīņās par bronzas medaļām sacensību kopvērtējumā, bet spraigā Kurzemes derbijā starp «Liepāju» un valsts čempioniem «Ventspili» tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts 1:1.

Iepriekš Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK) «Skonto» un «Jūrmalas» komandām neizpildīto saistību dēļ atņēma pa trim kopvērtējuma punktiem, tomēr abas vienības iesniedza apelācijas, kuru izskatīšanas rezultātā sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai. Arī atņemtais punkts mazina «Skonto» izredzes cīnīties par čempionu titulu un jūrmalnieku iespējas nosargāt vietu virslīgā.

Abiem klubiem neizpildītās saistības pret bijušajiem spēlētājiem jānokārto līdz 6.oktobrim. Pretējā gadījumā var sekot jaunas sankcijas.

Virslīgas kopvērtējumā «Ventspils» futbolistiem 31 mačā ir 68 punkti, bet par diviem punktiem no tās atpaliek ilglaicīgā līdere Rīgas «Skonto».

Trešajā vietā ar 59 punktiem 31 spēlē ir Daugavpils «Daugava», no kuras vairs tikai par punktu atpaliek «Jelgava». Savukārt «Liepājas» futbolisti ir piektie ar 53 punktiem.

Sesto vietu ar 44 punktiem ieņem Jūrmalas «Spartaks», tam ar 40 punktiem seko Rīgas «Daugava», bet 23 punkti ir «Daugavpils» vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi «Metta»/«Latvijas Universitāte», no kuras tikai divus punktus atpaliek «Jūrmala».