25.02.2015. 15:06
Ziemas kausa priekšpēdējā spēlē "Jelgava" ar 3:0 pārspēja BFC"Daugavpils" komandu un izcīnīja trešo vietu. Vārtus guva Boriss Bogdaškins, Oļegs Malašenoks, kā arī viens no "Jelgavas" pārbaudāmajiem futbolistiem.

„Jelgavas” treneris Vitālijs Astafjevs pēc iepriekšējās spēles (3:3 pret „Valmieru Glass/FK BSS”) bija neapmierināts ar diviem pārbaudāmajiem spēlētājiem, kuri tika atskaitīti no komandas, taču šodien sastāvā bija trīs citi pārbaudāmie – uzbrucējs, kreisais pussargs un balsta pussargs. Arī „Daugavpils” sastāvā bija viens pārbaudāmais spēlētājs, proti, portugāliešu pussargs Migels Sids, kā arī iepriekš „Gulbenes” sastāvā sevi veiksmīgi pierādījušais Tomoki Fudžikava.

Spēli nedaudz aktīvāk iesāka daugavpilieši, taču „Jelgava” ātri atguvās un izvērsa visai ilgstošu uzbrukumu. Tajā pēc centrējuma „Daugavpils” nespēja izsist bumbu no soda laukuma, un Sids bija spiests pārkāpt noteikumus pret „Jelgavas” pārbaudāmo spēlētāju. Nozīmēto 11 metru soda sitienu realizēja Boriss Bogdaškins.

Apmēram piecus minūtes vēlāk „Daugavpils” aizsardzība iekrita vēlreiz – nepārliecinoša saspēle savā laukuma pusē noveda pie tā, ka bumbu pārtvēra tas pats pārbaudāmais spēlētājs, pret kuru tika pārkāpti noteikumi pirmo vārtu guvumā. Viņš izveidoja izgājienu divi pret vienu, taču izvēlējās sist pats un trāpīja tālajā apakšējā stūrī. Pirmajā puslaikā „Jelgavai” bija laba iespēja panākt arī 3:0, taču pretiniekus glāba vārtsargs Jevgeņijs Ņerugals. Jāpiezīmē, ka risinājās visai asa spēle, kurā tika parādītas vairākas dzeltenās kartiņas.

Otrajā puslaikā iniciatīvu uzņēmas „Daugavpils”, taču tādu patiešām nopietnu vārtu gūšanas iespēju nespēja radīt līdz 86. minūtei, bet arī tad Gints Freimanis paspēja briesmas novērst. „Jelgava” atbildēja ar atsevišķi pretuzbrukumiem, kuros gan pietrūka precīzu piespēļu, un spēles rezultāts nemainījās līdz pat kompensācijas laikam, kad pēc vārtsarga Kaspara Ikstena tālas piespēles Oļegs Malašenoks prata savaldīt bumbu un ar sitienu pagriezienā raidīt to vārtos.

Rīt tiks aizvadīta Ziemas kausa finālspēle, kurā sacentīsies "Skonto" un "Liepājas" komandas. Tās sākums 13:15, bet pirms tam tiks veikta Latvijas kausa ceturtdaļfinālu pāru izloze.

”Daugavpils” – ”Jelgava” 0:3 (0:2)Vārti: Bogdaškins 16` (11m), Pārbaudāmies nr. 5 21`, Malašenoks 90+1`”Daugavpils”: Ņerugals, Klimaševičs, Lukaņuks, Kaļiņins, Riževskis, Kokins, Litvinskis, Gugels, Murdasovs, Fudžikava, Sids”Jelgava”: Ikstens, Ošs, Gubins, Freimanis, Diallo, Bogdaškins, Latka, Eriba, Pārbaudāmais nr.4, Pārbaudāmais nr.5, Pārbaudāmais nr.6