28.09.2014. 21:00
Svētdienās Eiropas hokeja laukumos ierasti tiek aizvadītas daudzas spēles, un izņēmums nebija arī 28. septembris. Austrijā savu debiju EBEL piedzīvoja uzbrucējs Roberts Jekimovs, tikmēr Vācijā, Čehijā un Baltkrievijā ar rezultatīvu sniegumu izcēlās Herberts Vasiļjevs, Arvīds Reķis, Jēkabs Rēdlihs, Aleksejs Širokovs un Edijs Brahmanis.

DEL spēlē aizsargs Arvīds Reķis atdeva vienu rezultatīvu piespēli un nopelnīja pozitīvu koeficientu (+2), palīdzot Augsburgas "Panther" ar 6:4 uzvarēt Hamburgas "Freezers". Pieredzējušajam aizsargam tas bija pirmais punkts šajā DEL sezonā.

Pie uzvaras tika arī uzbrucējs Herberts Vasiļjevs un Krēfeldes "Pinguine", kas ar 5:4 pēcspēles metienos uzvarēja Volfsburgas "Grizzly Adams". Latvijas hokejista kontā viena rezultatīva piespēle, pozitīvs koeficients (+2) un četri metieni pa vārtiem.

Čehijas Ekstralīgas mačā šodien Karlovi Varu "Energie" ar 4:2 uzvarēja Prāgas "Slavia". Uzvarētāju rindās ar vienu rezultatīvu piespēli izcēlās latviešu aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kuram tas bija pirmais punkts septiņās Ekstralīgas spēlēs šosezon.

J. Rēdlihs laukumā pavadīja vairāk nekā 22 minūtes (22:02; trešais lielākais spēles laiks komandā), nopelnīja divas soda minūtes un pozitīvu koeficientu (+2), četras reizes meta pa vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu. Viņa komandas biedrs Juris Štāls šodien spēlei netika pieteikts.

Citā spēlē uzbrucējs Koba Jass pavadīja laukumā nedaudz vairāk kā septiņas minūtes (7:01), izdarīja vienu metienu pa vārtiem, nopelnīja pozitīvu koeficientu (+1), izpildīja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja vienīgajā iemetienā. Viņa pārstāvētā komanda Liberecas "Bili Tygri" ar 3:2 uzvarēja Vitkovices "Steel".

Baltkrievijas Ekstralīgā šodien ar vārtu guvumiem izcēlās Latvijas hokeja uzbrucēji. Edijs Brahmanis ar precīzu metienu papildlaika 30. sekundē palīdzēja "Gomel" ar 4:3 uzvarēt "Vitebsk". Viņa rēķinā arī pozitīvs koeficients (+1), divas soda minūtes un pieci metieni pa vārtiem.

Tikmēr Aleksejs Širokovs guva otros Grodņas "Neman" vārtus uzvarā pār "Mogilev" (2:0). Viņš bija laukumā arī pirmajos vārtos un trīs reizes meta pa vārtiem. Spēlē piedalījās arī A. Širokova komandas biedrs Atvars Tribuncovs - pieredzējušā aizsarga kontā divi metieni pa vārtiem.

EBEL šodien savu debiju piedzīvoja uzbrucējs Roberts Jekimovs. Latvietis spēlēja nomināli otrajā Grācas "99ers" virknējumā, palīdzot komandai ar 2:1 papildlaikā uzveikt Klāgenfurtes hokejistus. Zaudētāju rindās vienīgo ripu iemeta bijušais Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Džeimijs Lundmarks. Jekimovs palika bez punktiem, bet cits "99ers" latviešu uzbrucējs - Zintis Nauris Zuševics - mačam netika pieteikts.

Slovākijas Ekstralīgas spēlē aizsargs Jānis Andersons un Trenčinas "Dukla" ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja "Nitra". Latviešu hokejists spēlēja otrajā maiņā un palika bez punktiem.

Zviedrijas pēc spēka trešajā līgā ("HockeyEttan") šodien debitēja 18 gadus vecais uzbrucējs Mārtiņš Vītoliņš. "Wings" centrs zaudēja abos iemetienos un tika pie negatīva koeficienta (-1), bet komanda ar 1:3 atzina "Visby/Roma" pārākumu.

"Hammarby" ar pirmās maiņas aizsargu Albertu Iliško ierindā ar 4:3 papildlaikā uzvarēja "Vallentuna". Latvijas hokejists izcēlās ar divām soda minūtēm. "Olofströms" ar uzbrucēju Artūru Logunovu ierindā ar 3:4 piekāpās "Nybro Vikings". Latvijas hokejists palika bez punktiem.

"Arboga" un uzbrucējs Romans Semjonovs ar 4:2 pārspēja "Lindlövens". Latvijas hokejists spēlēja trešajā maiņā, nopelnīja divas soda minūtes un pozitīvu koeficientu (+1), kā arī zaudēja vienīgajā iemetienā.

Divu Latvijas hokejistu pārstāvētais "Kallinge/Ronneby" ar 2:3 zaudēja "Tingsryds". Uzbrucējs Edgars Kļaviņš spēlēja pirmajā maiņā, bet aizsargs Ņikita Koļesņikovs darbojās ceturtajā virknējumā – abi sportisti izcēlās ar vienu metienu pa vārtiem.

"Get-Ligaen" spēlē 17 gadus vecais aizsargs Maksims Ponomarenko izdarīja vienu metienu pa vārtiem un nopelnīja pozitīvu koeficientu (+1), palīdzot "Lorenskog" ar 5:1 sakaut "Manglerud Star".

Somijas U20 čempionātā šodien ar rezultatīvu piespēli izcēlās aizsargs Kristaps Bazevičs, taču Pori "Ässät" ar 4:6 atzina "Kärpät" jauno hokejistu pārākumu. Bazeviča rēķinā arī pozitīvs koeficients (+1; aizsargs bija laukumā arī divos vairākumā gūtos vārtos) un divas soda minūtes.

Pēc spēka trešajā līgā ("Suomi-sarja") pie uzvaras tika uzbrucējs Raitis Pujāts un FPS, kas ar 3:2 uzvarēja "Ketterä". Pirmās maiņas uzbrucējam R. Pujātam viena rezultatīva piespēle.

Citā spēlē JHT ar 6:5 uzvarēja "Satakunta". Vienus no JHT vārtiem guva otrās maiņas uzbrucējs Pēteris Pujāts, kuram šodien arī divas soda minūtes, savukārt JHT pirmās maiņas aizsargs Rihards Grigors šoreiz palika bez punktiem.

Krievijas Augstākajā hokeja līgā (VHL) zaudējumu piedzīvoja Ņeftekamskas "Toros", kas ar 3:6 piekāpās Kazaņas "Bars". "Toros" uzbrucējs Artūrs Mickevičs spēlei netika pieteikts.

Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) mačā pie panākuma tika Minskas "Yunost", kas ar 2:1 pārspēja Krasnodaras "Berkuty Kubani". Uzvarētāju sastāvā uzbrucējs Deniss Baškatovs nopelnīja pozitīvu koeficientu (+1) un divas soda minūtes, izdarīja trīs metienus pa vārtiem un uzvarēja 10 (no 25) iemetienos.

Kazahstānas čempionāta vienīgajā mačā šodien Temirtau "Arystan" bez uzbrucēja Andreja Smirnova pieteikumā ar 8:3 sakāva Ustjkamenogorskas "Torpedo". Smirnovs nespēlēja arī komandu iepriekšējā mačā vakar.

Izmantotie resursi:Высшая хоккейная лига - Официальный сайтМолодежная хоккейная лига - Официальный сайтVesti.kz: Спортивные новости КазахстанаSvenska IshockeyförbundetSuomen JääkiekkoliittoHokej.cz - web českého hokejepointstreak.comOffizielle Webseite der Deutschen Eishockey...Hlavná stránka | Slovenský zväz ľadového hokejaErste Bank Eishockey Liga - Austria