07.12.2012. 16:27

Divu šosezon vājāko KHL klubu spēle piektdienas pēcpusdienā norisinās Krievijas pilsētā Jekaterinburgā, kur vietēji Avtomobilist uzņem Rīgas Dinamo. Tiešraide vērojama Viasat Sport Baltic kanālā. Spēles 3.trešdaļā ar 2:0 vadībā atrodas Rīgas Dinamo. Abus vārtus guvis Džeimijs Džonsons.

Spēli Rīgas Dinamo iesāka ļoti veiksmīgi, kad jau 23.sekundē Džonsons pēc Krišjāņa Rēdliha piespēles ar plaukstas metienu pārspēja mājinieku vārtsargu Jevgēņiju Lobanovu. Ātri gūtie vārti gan negādāja par augstu spēles tempu, jo turpmākajās minūtēs abas komandas sacentās ar minimāliem agresivitātes uzplaiksnījumiem. Neliels pārsvars piederēja Dinamo, kas veica vairākus metienus pa sāncenšu vārtiem, bet astotajā minūtē Elvijs Biezais tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu par uzbrukumu spēlētājam bez ripas. Mazākumā Dinamo darbojās pārliecinoši, bet tā pašās beigās teicams pretuzbrukums padevās Džonsonam, kurš guva savus otros vārtus mačā un panāca 2:0 viesu labā.

Pēc šī pavērsiena pārsvars pārgāja laukuma saimnieku pusē, kuri īsā laikā veica trīs ļoti bīstamus metienus pa Mīkaela Telkvista sargātajiem vārtiem, tomēr Dinamo zviedru vārtsargs savus pienākumus veica nevainojami. Laukuma saimnieku dominances brīdis beidzās līdz ar noraidījumu viņu rindās, taču sekojošajā vairākumā Dinamo izveidoja tikai vienu vārtu gūšanas iespēju, kuru neizmantoja Aleksandrs Ņiživijs. Uzreiz pēc tam Dinamo divas minūtes pēc Roberta Bukarta noraidījuma spēlēja mazākumā, atkal nodemonstrējot pārliecinošu sniegumu un nosargājot savu vārtu drošību.

Otro trešdaļu Dinamo sāka ļoti aktīvi, veicot vairākus bīstamus metienus pa Avtomobilist vārtiem, bet otrajā minūtē Mārtiņš Karsums nopelnīja vairākumu Latvijas klubam. Tajā Džonsons nebija tālu no trešajiem gūtajiem vārtiem, tomēr atkal viena vīra pārsvars netika izmantots. Ceturtajā minūtē uz noraidīto soliņu devās jau Andris Džeriņš, taču arī šoreiz Dinamo aizsardzība un Telkvists bija savu uzdevumu augstumos.

Pēc atgriešanās pilnos sastāvos komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, tomēr neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, kuri atkal lika Telkvistam rīdzinieku vārtos demonstrēt visu savu meistarību. Klusuma brīdi spēles gaitā pārtrauca Gints Meija, kurš ar savu aktīvo darbību viesiem deva iespēju divas minūtes spēlēt vairākumā. Arī šoreiz ievērības cienīgas epizodes pie Avtomobilist vārtiem neradās, un rezultāts šajā trešdaļā palika nemainīgs.

Treneri šīs dienas mačam atkal pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus; izmaiņas ir skārušas aizsardzības līniju, kurā mainīti visi aizsargu pāri. Šodien spēlēs Rodrigo Laviņš, bet īsi pirms spēles Kristaps Sotnieks ir aizstājis saslimušo Arvīdu Reķi. Vārtus šīsdienas spēlē sargā Mikaēls Tellkvists.

KHL regulārais čempionāts. 212.gada 7.decembris. Jekaterinburga, Uraļec arēna.

Jekaterinburgas Avtomobilist - Rīgas Dinamo 0:2 (0:2; 0:0; 0:0)

Vārti: 00:23 Džonsons (K.Rēdlihs) 0:1; 9:34 Džonsons (Šehura, maz.) 0:2;

Vārtsargi: Jevgēņijs Lobanovs - Mikaēls Telkvists

Metieni: 15-13

Soda minūtes: 8-6

Skatītāji: 3150

Dinamo: Telkvists (Jučers); Galviņš - K.Rēdlihs, Karls - Sotnieks, Porejs  - Laviņš; Karsums - Daugaviņš - Ņiživijs,  Šehura - Džonsons - Žirū, Bukarts - Džeriņš - Meija, Ivanāns - Pavlov - Biezais, Bičevskis

KHL ietvaros abas komandas kopumā tikušās septiņas reizes. Četrās uzvaru svinējuši Rīgas Dinamo, tai skaitā trīs pēdējās spēlēs.

Dinamo šo izbraukuma sēriju sāka pirmdien Čeļabinskā (1:3), bet trešdien cieta pamatīgu sagrāvi Magņitogorskā (2:7). Pēc mača ar Avtomobilist vēl priekšā viesošanās Minskā svētdien, bet tad sāksies decembra starptautisko spēļu pārtraukums.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa