08.09.2014. 09:44
Uzvaru pirmajā Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) finālsērijas spēlē svētdien izcīnīja latvietes Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvētā Fīniksas Mercury komanda, kas savā laukumā ar 83:62 (15:8, 27:12, 14:14, 27:28) pārspēja Čikāgas Sky vienību.

Latviete laukumā pavadīja divas minūtes un vienu sekundi, kas bija dalīts mazākais spēles laiks komandā. Viņa guva trīs punktus, realizējot vienīgo tālmetiena mēģinājumu, veica divas rezultatīvas piespēles un pieļāva vienu kļūdu.

Otrā puslaika izskaņā laukuma saimnieces veica 10:0 izrāvienu, bet pēdējās deviņas puslaika minūtes uzvarēja ar 25:8. Cīņas turpinājumā pretinieces vairs nenokļuva tuvāk par 12 punktu deficītu.

Kendisa Diprē uzvarētāju labā guva 26 punktus, bet 19 punktus un 11 atlēkušās bumbas iekrāja Diāna Taurasi, kura bija Jēkabsones-Žogotas komandas biedrene arī viņas iepriekšējā klubā Jekaterinburgas UGMK no Krievijas.

Mercury komanda uzvarējusi jau 19 spēlēs savā laukumā pēc kārtas.

Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 Mercury komandas labā. Nākamais mačs otrdien atkal notiks Fīniksā.

Mercury komanda pie WNBA titula tikusi 2007. un 2009.gadā, bet finālu sasniegusi arī 1998.gadā. Tikmēr Sky klubs vien otro reizi savā pastāvēšanas vēsturē sacenšas līgas izslēgšanas spēļu turnīrā, finālā spēkojoties pirmoreiz.

Jau vēstīts, ka Mercury komanda regulārajā čempionātā bija labākā vienība turnīrā, turklāt ar 29 panākumiem uzvaru skaita ziņā sasniedza jaunu WNBA rekordu.

Pirms tam šosezon Mercury vienība bija uzvarējusi 16 spēlēs pēc kārtas, sasniedzot jaunu kluba rekordu un tiekot pie otrās garākās uzvaru sērijas WNBA čempionātā. Panākumu sērija vienībai ilga no 15.jūnija līdz 31.jūlijam.

Kā ziņots, WNBA Jēkabsone-Žogota iepriekš spēlēja 2009. un 2010.gadā, pārstāvot Konektikutas Sun komandu. Savukārt šajā pašā Fīniksas klubā 2012.gada sezonu iesāka arī latviete Zane Tamane, kura gan traumas dēļ drīz vien atgriezās Eiropā.

Jēkabsone-Žogota iepriekšējās trīs sezonas pārstāvēja Krievijas spēcīgāko klubu Jekaterinburgas UGMK, kas aizvadītajā sezonā ieņēma trešo vietu FIBA Eirolīgas turnīrā. Latviete iepriekšējās trijās sezonās palīdzējusi UGMK komandai izcīnīt Krievijas čempionu titulu. Savukārt pērn UGMK komanda triumfēja FIBA Eirolīgas sacensībās, latvietei pie šī titula tiekot otro reizi karjerā.

Augustā kļuva skaidrs, ka latviete savu karjeru Eiropā turpinās Latvijas speciālista Gundara Vētras vadītajā Krievijas komandā Kurskas Dinamo, kas jaunajā sezonā cīnīsies FIBA Eirolīgā.

Pēc uzvaras pērnā gada FIBA Eirolīgas turnīrā Jēkabsone-Žogota paziņoja, ka beidz karjeru Latvijas izlasē, kurā spēlēja kopš 2000.gada. Tiesa, iepriekš parādījās informācija, ka Jēkabsone-Žogota šovasar tomēr varētu pievienoties Latvijas izlasei, lai tai palīdzētu Eiropas čempionāta atlases turnīrā, taču Mercury klubs izlēma latvieti nepalaist. Latviete neizslēdz iespēju nākamvasar palīdzēt valstsvienībai finālturnīrā.

2007.gada Eiropas labākā basketboliste Jēkabsone-Žogota pirms pārcelšanās uz UGMK komandu 2010./2011.gada sezonā kļuva par Turcijas čempioni Stambulas Fenerbahce vienības rindās, bet Krievijā savas karjeras laikā spēlējusi arī Maskavas Dinamo un Vidnojes Sparta&K. Tāpat latviete karjeras laikā divas reizes kļuvusi par Francijas čempioni.