22.05.2015. 21:24
Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavoties šovasar gaidāmajam Eiropas čempionātam un valstsvienības rindās atgriežoties pieredzējušajai Anetei Jēkabsonei-Žogotai, piektdien savā laukumā pārbaudes mačā ar 76:61 (22:14, 29:9, 17:17, 8:21) pārliecinoši apspēlēja Baltkrievijas valstsvienību.

• Zvirgzdiņš slavē pašu vērtības, kamēr citas izlases naturalizē ārzemnieces 2015. g. 5. maijs

Lai gan šo maču nedaudz labāk sāka Baltkrievu spēlētājas, gūstot pirmos punktus mačā un pirmajās minūtēs izvirzoties vadībā ar dažu punktu pārsvaru, Latvija pamazām pārņēma iniciatīvu. Ātri vien mājinieces izvirzījās vadībā un palielināja savu pārsvaru, līdz pirmā puslaika izskaņā tas sasniedza jau 20 punktus.

Otrā puslaika sākumā Latvijas basketbolistes turpināja kontrolēt cīņas gaitu, bet pamatlaika noslēgumā cīņa bija izlīdzinājusies un baltkrievietes pietuvojās, lai gan tās liktenis jau tāpat bija skaidrs.

Latvija pēdējās trīs spēlēs pret Baltkrieviju cietusi trīs zaudējumus. 2008.gada olimpiskajās spēlēs tā zaudēja ar 57:79, bet nākamajās divās pārbaudes spēlēs 2012. un 2013.gadā piekāpās attiecīgi ar 56:58 un 47:63.

Sagatavošanās pirmajā etapā Latvijas izlase aizvadīja trīs mačus Atēnās, kur spēkojās ar Grieķijas valstsvienību. Pirmajā mačā Latvijas sportistes bija pārākas ar 56:52, bet nākamajā duelī cieta neveiksmi pagarinājumā ar 65:66. Pēdējā - trešajā - spēlē latvietes ar 65:78 piedzīvoja otru zaudējumu pret Grieķijas komandu.

Mačā pret Baltkrieviju ierindā bija visas 15 kandidātes, kas turpina gatavoties Eiropas čempionātam, tai skaitā arī pieredzējusī Jēkabsone-Žogota, kura pirms tam uz Grieķiju nedevās, bet aizvadīja individuālus treniņus tepat Latvijā un atkopās no nesen piedzīvotās slimības.

Jēkabsone-Žogota izlasē atgriezusies pēc piecu gadu pārtraukuma, bet Gunta Baško-Melnbārde valstsvienību nav pārstāvējusi kopš 2011.gada. Savukārt kandidāšu sarakstā nav Elīnas Babkinas, kura šovasar nolēmusi izmēģināt spēkus Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) vienības Losandželosas «Sparks» rindās.

Latvija, turpinot pārbaudes spēļu ciklu, sestdien un pirmdien cīnīsies ar spēcīgo Ķīnas komandu.

No 29. līdz 31.maijam Čehijā notiks vairāku komandu turnīrs, kurā bez mājiniecēm un latvietēm piedalīsies arī Slovākijas un Japānas izlases. Pēc tam 3.jūnijā Latvijas izlase Rīgā uzņems kaimiņienes Lietuvas basketbolistes, bet jau nākamajā un aiznākamajā dienā izbraukumā spēkosies ar Zviedrijas komandu.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933