14.10.2015. 21:10
Trešdien, 14. oktobrī, sākās FIBA Eirolīgas basketbola sezona. Gundara Vētras trenētais Kurskas klubs "Dynamo" mājas spēlē sagrāva Stambulas "Fenerbahce" ar rezultātu 72:40. Kristīne Vītola Eirolīgā debitēja ar zaudējumu Košicē, taču ieguva labāko +/- rādītāju savā komandā.

Abi klubi Eirolīgas sezonu sagaidīja labā noskaņojumā Kurskas “lakstīgalas” otro reizi pēc kārtas izcīnīja Krievijas kausu, savukārt Džordža Dikeulakosa diriģētie Stambulas “kanārijputniņi” pirms četrām dienām triumfēja Prezidenta kausa izcīņā.

Trešdien laukumā pārāka izrādījās Gundara Vētras, Mārtiņa Zībarta un Ērika Visocka trenētā komanda – 72:40 (14:8, 18:13, 28:6, 12:13). Kurskas spēlētājas visas 40 minūtes teicami nospēlēja aizsardzībā, bet trešajā ceturtdaļā parūpējās par uzbrukuma paraugstundu.

Anete Jēkabsone-Žogota no spēles uzbruka ar 60% precizitāti. Aizsardze 29:46 minūtēs sameta 15 punktus (2p 3/3, 3p 3/7), izcīnīja trīs bumbas zem groziem, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja vienu pārkāpumu un ieguva labāko +/- rādītāju 32.

Amerikāņu spēka uzbrucēja Nnemkadi Ogvumaika izcēlās ar 22 punktiem tikpat minūtēs. Jaunā aizsardze Ksenija Ļevčenko pievienoja astoņus punktus, bet pārējās Kurskas basketbolistes neguva vairāk par sešiem punktiem. “Fenerbahce” sastāvā labākās bija Džentela Lavendera (10+8) un Anastasija Veremejenka (8+10).

Ceļš no Portugāles pierobežas līdz Ukrainas pierobežai Salamankas basketbolistēm otrdien prasīja 12 stundas. Košicē viņas gaidīja Slovākijas valstsvienības kodols, kuru lieliski papildināja amerikāņu spēka uzbrucēja Kristela Lenghorna, ne mazāk pieredzējusī čehu uzbrucēja Romāna Stehļikova un slovēņu saspēles vadītāja Teja Oblaka.

“Good Angels” pirmajās 10 minūtēs panāca 18 punktu pārsvaru – 26:8. Slovākietes spēja atrāvienu noturēt visas spēles garumā, svinot pārliecinošu uzvaru – 66:47 (26:8, 17:13, 13:16, 10:10). Viešņas iegāza metienu precizitāte, jo viņas realizēja tikai 27% metienu no spēles...

Kristīne Vītola 16:09 minūtēs realizēja vienīgo metienu no spēles, guva divus punktus (2p 1/1), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes un kļuva par vienīgo Salamankas spēlētāju, kura cīņu pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju 1.

Zuzana Žirkova mājinieču labā izcēlās ar 16 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un četrām piespēlēm. Lenghornai 10 punkti un 14 atlēkušās bumbas, bet Oblaka pievienoja 13 punktus. Salamankas rindās pieticīga spēle Astū Ndūrai – četri punkti, 10 bumbas un sešas kļūdas.

Galatasaray 58, Famila Schio 75Villeneuve d`Ascq 78, Uniqa Euroleasing Sopron 44Wisla Can-Pack 69, Castors Braine 76Bourges Basket 58, UGMK 65Nadezhda 65, Uni Girona 41USK Praha 68, Agu Spor 72

Izmantotie resursi:FIBA Europe