04.02.2015. 22:54
Anete Jēkabsone-Žogota trešdien, 4. februārī, Francijas pilsētā Monpeljē kļuva par pirmo Latvijas basketbolisti, kura iemetusi vismaz 200 tālmetienus FIBA Eirolīgā. Aizsardzes pārstāvētais Kurskas klubs "Dinamo" (8-2) izbraukumā pārspēja Francijas čempiones "Lattes Montpellier" ar rezultātu 69:61.

Pirms nedēļas Jēkabsone-Žogota iemeta 198. un 199. tālmetienu, nodrošinot Kurskas “Dinamo” kluba vēsturē pirmo ceļazīmi uz turnīra izslēgšanas spēlēm. Februāra pirmajā nedēļā krita arī 200 tālmetienu robeža – tas notika aizsardzes Francijas dienvidu pilsētā Monpeljē.

Brīdī, kad pirmajā puslaikā bija nospēlētas 16 minūtes un 15 sekundes, Anete saņēma saspēles vadītājas Išilas Albenas piespēli. Jubilejas tālmetiens lidoja grozā – 33:28. Nākamajās piecās minūtēs latviešu aizsardze iemeta vēl divus tālmetienus, tobrīd panākot Kurskai 13 punktu pārsvaru – 47:34. Atlikušajā laikā uzvara tika nosargāta – 69:61.

Anete Jēkabsone-Žogota 28:23 minūtēs guva deviņus punktus (2p 0/4, 3p 3/5), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, vienu reizi kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes un ieguva labāko +/- rādītāju komandā 11.

Aizsardze Eirolīgā spēlē devīto sezonu. Anete Jēkabsone-Žogota 126 spēlēs iemetusi 202 tālmetienus, tai skaitā 14 tālmetienus šajā sezonā. Absolūtais rekords fiksēts debijas sezonā Francijas kluba “Bourges” sastāvā – toreiz aizsardze iemeta 35 no 90 tālmetieniem.

Lattes Montpellier – Dinamo 61:69 (18:20, 16:21, 15:14, 12:14)Lattes Montpellier: Halman 22 (6ab), Ayayi 16 (9ab), Godin 7 (11ab), Lardy 5, Tanqueray 5, O`Hea 3, Skrela 3, Riondet, Devillers; Cammas.Dinamo: Ogwumike 20 (10ab), Osipova 12 (10ab), Augustus 11 (5ab, 5rp), Jēkabsone 9, Milovanovic 8 (5ab), Prince 4 (4rp), Sapova 3, Alben 2 (4ab, 4rp), Belyakova; Myasnikova, Alikina, Khrustaleva.

8 - IMOS Brno 0-12

Kurskas spēles otrajā aplī: 14. janvārī mājās pret “Wisla” (1-1, +9), 21. janvārī izbraukumā pret “Galatasaray” (1-1, +0), 28. janvārī savā laukumā pret “Good Angels” (2-0, +36), 4. februārī viesos pret “Lattes Montpellier” (2-0, +26), 11. februārī izbraukumā pret “USK Praha” (+5), 18. februārī mājās pret UGMK (+1).