31.05.2015. 17:10
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien, 31. maijā, Karlovi Varos uzvarēja Slovākijas izlasi ar rezultātu 79:62. Anete Jēkabsone-Žogota iemeta sešus tālmetienus un guva 25 punktus. Nākamnedēļ komanda aizvadīs pārbaudes spēles pret Lietuvas un Zviedrijas vienībām.

Latvija: Eglīte, Jēkabsone, Rozenberga, Šteinberga, Vītola

Sākumsastāvā Baško-Melnbārdi un Putniņu nomainīja Dita Rozenberga un Kristīne Vītola. Pēdējā uzvarēja iemetienā, bet Anete Šteinberga realizēja pirmo tālmetienu – 3:0. Līdz ceturtdaļas beigām Anete Jēkabsone-Žogota un Aija Putniņa iemeta vēl pa diviem tālmetieniem katra, divreiz panākot sarkanbaltsarkanajām 11 punktu pārsvaru (15:4 un 23:12). Tuvāk grozam abu komandu sekmes bija pieticīgākas, bet Šteinbergai izdevās pārķert bumbu un aizskriet ātrajā uzbrukumā. Pēdējo grozu ceturtdaļā guva pretinieces – 23:14.

Nākamā ceturtdaļa sākās ar 9:0 izrāvienu. Ofensīvu sāka Šteinbergas otrais tālmetiens, savukārt turpinājumā gan viņa, gan Dita Rozenberga aizskrēja ātrajos uzbrukumos. Pustālo iemeta Gunta Baško-Melnbārde, kopā ar partnerēm panākot 18 punktu pārsvaru – 32:14. Neprecīzi metieni un kļūdas nākamajās minūtēs ļāva sāncensēm atgūties ar līdzīgu izrāvienu – 32:23. Slovākijas ofensīvu pārtrauca Zane Eglīte. Viņa zem groza atrada Aneti Šteinbergu, kurai neizdevās ieņemt perfektu pozīciju, taču no gala auta ievadītā bumba ļāva perimetrā apgādāt Aneti Jēkabsoni-Žogotu – 35:23. Puslaika beigās zem groza labi cīnījās Vītola – 37:27.

Nākamās divdesmit minūtes sākās ar četriem rezultatīviem Slovākijas uzbrukumiem no visām pozīcijām. Pretinieces divreiz pietuvojās trīs punktu attālumā, taču Aijas Putniņas precīzie tālmetieni ļāva atgūt sešu punktu pārsvaru (40:34 un 43:37). Soda laukumā neizdevās apturēt Jurčenkovu, tomēr Jēkabsones-Žogotas metieni saglabāja iniciatīvu Latvijai – 48:41. Perimetrā spēle turpināja iet no rokas. Baško-Melnbārdes trīspunktnieks atjaunoja plus desmit (51:41), savukārt Kūlītes soda metieni un Jēkabsones-Žogotas tālmetiens pārsvaru nostiprināja – 56:43. Pusstundu pabeidza Putniņas brīvmetieni – 58:46.

Ceturtā ceturtdaļa sākās ar rezultatīvu Šteinbergas spēli, bet turpinājumā ar tālmetieniem un piespēli Aijai Putniņai izcēlās Jēkabsone-Žogota. Slovākietes spēlēja tikpat rezultatīvi, tāpēc rezultāts svārstījās 8-12 punktu robežās. Galotnē Latvijas spēlētājas iemeta deviņus soda metienus pēc kārtas – 79:62.

Slovākija – Latvija 62:79 (14:23, 13:14, 19:21, 16:21)Latvija: Jēkabsone-Žogota 25, Putniņa 22, Šteinberga 18, Baško 7, Rozenberga 2, Vītola 2, Kūlīte 2, Kate Aizsila 1, Eglīte, Krastiņa, Meļņika, Laksa. Nespēlēja Liepkalne un Priede.

31.05 18:00 Čehija – Turcija -

Latvija – Lietuva, trešdien, 3. jūnijā, plkst. 18:00 Olimpiskajā sporta centrā.Biļetes Latvija : Lietuva - Latvijas sieviešu... .