19.06.2014. 11:53
Anete Jēkabsone-Žogota un "Phoenix Mercury" basketbolistes (8-3) ceturtdienas, 19. jūnija, rītā pēc Latvijas laika savā laukumā uzvarēja divkārtējās WNBA čempiones "Minnesota Lynx" ar rezultātu 92:79. Pēc sezonas pirmās trešdaļas Fīniksai ir labākā bilance līgā.

No 2011. gada jūlija “Mercury” zaudēja “Lynx” spēlētājām 14 reižu pēc kārtas, tai skaitā 10 reizes atzina pretinieču pārkāpumu regulārās sezonas spēlēs. Tagad izcīnītas divas uzvaras pēc kārtas. Mineapolē arizonietes pieveica sāncenses ar 80:72, savukārt mājās bija neapturamas uzbrukumā – 92:79 (26:17, 26:25, 18:18, 22:19).

Anete Jēkabsone-Žogota 10:30 minūtēs izdarīja trīs metienus (2p 0/1, 3p 0/2), izdalīja divas rezultatīvas piespēles un vienu reizi kļūdījās. Austrālietes Erinas Filipsas rēķinā pieci punkti, četras piespēles un četras personiskās piezīmes.

“Mercury” starta piecnieka spēlētājas Bonnere, Duprī, Grainere, Teilore un Taurasi guva 85 no 92 komandas punktiem. Centra spēlētāja Britnija Grainere izcēlās ar 27 punktiem un 18 izcīnītām bumbām zem groziem, savukārt Daiana Taurasi 22 punktiem pievienoja 10 atlēkušās bumbas un sešas piespēles. Maja Mūra spēja atbildēt ar 36 punktiem un piecām pārķertām bumbām.

Pirmajās desmit spēlēs “Mercury” kļuva par WNBA rezultatīvāko (vidēji 84,1 punkts spēlē) un precīzāko (49,4%) komandu. Trešdien šie rādītāji tika uzlaboti vēl vairāk, jo mājinieces realizēja 52,2% metienu no spēles.