16.03.2015. 07:38
Gundara Vētras, Mārtiņa Zībarta un Ērika Visocka trenētais Kurskas basketbola klubs "Dynamo" svētdien, 15. martā, pārtrauca Jekaterinburgas UGMK 34 uzvaru sēriju Krievijas Premjerlīgā. Anete Jēkabsone-Žogota otrajā puslaikā iemeta trīs tālmetienus.

Kurskas “Dynamo” (13-3, #3) svētdien savā laukumā uzvarēja Jekaterinburgas UGMK (16-1, #1) ar rezultātu 81:74. Pirmajā puslaikā “lakstīgalas” ieguva piecu punktu pārsvaru – 43:38, savukārt otrajā puslaikā, pateicoties Anetes Jēkabsones-Žogotas trīs tālmetieniem, palielināja to vēl vairāk.

UGMK basketbolistes Premjerlīgā nebija zaudējušas kopš 2013. gada 8. decembra, kad Kurskā piekāpās “Dynamo” ar 93:100. Regulārās sezonas turpinājumā “lapsas” uzvarēja visās 11 spēlēs, savukārt “play-off” guva septiņus panākumus pēc kārtas (18-0). Šosezon sekoja vēl 16 uzvaras.

Anete Jēkabsone-Žogota otrajā puslaikā iemeta četrus no sešiem metieniem, tai skaitā trīs tālmetienus. Aizsardzes rēķinā 24:48 minūtēs 12 punkti (2p 1/4, 3p 3/4, 1p 1/2), trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, viena pārķerta bumba, divas piezīmes, trīs izprovocēti pārkāpumi un +/- rādītājs 4.

Kurskas sastāvā nespēlēja amerikāņu spēka uzbrucēja Nnemkadi Ogvumaika. Viņas prombūtnē Simona Ogastus un Jeļena Milovanoviča sameta attiecīgi 18 un 16 punktus, turklāt katra pirmajā puslaikā guva pa 13 punktiem.

Jekaterinburgas rindās Alba Torensa izcēlās ar 25 punktiem un 11 izcīnītām bumbām zem groziem. Sandrine Gruda 17 punktiem pievienoja 14 atlēkušās bumbas. Kendisai Pārkerei 14 punkti un četras bumbas, bet Daianai Taurasi seši punkti.

Piektdien, 10. aprīlī, abi klubi tiksies Eirolīgas pusfinālā Prāgā.

Katalāņu klubs “Spar Citylift Girona” (19-3, #2) savā laukumā pārspēja “Campus Promete” (5-17, #14) ar rezultātu 71:63 (15:24, 22:13, 14:14, 20:12). Pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija neizšķirts – 51:51.

Elīna Babkina 12 minūtēs guva astoņus punktus (3p 2/4, 1p 2/2), pārķēra vienu bumbu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 6.

Izmantotie resursi:Российская Федерация БаскетболаBaloncesto FEB - Federacion Española de...