21.01.2015. 22:20
Trešdien, 21. janvārī, notiek FIBA Eirolīgas desmitās kārtas spēles basketbolā. Anete Jēkabsone-Žogota guva 11 punktus Kurskas "Dinamo" (6-2) zaudējumā pret Eirolīgas čempionēm "Galatasaray" (3-6) ar rezultātu 87:91. Tādējādi pārtrūka Kurskas kluba sešu uzvaru sērija.

Gundara Vētras, Mārtiņa Zībarta un Ērika Visocka trenētās Kurskas basketbolistes trešās ceturtdaļas sākumā ieguva 12 punktu pārsvaru – 42:30. Īstā cīņa tikai sākās. “Galatasaray” lauvenes piecās minūtēs atspēlējās, izvirzoties vadībā – 46:47. Sekoja vairākas vadības maiņas, taču pusstundas galotne piederēja Kurskai – 55:51.

Ceturtās ceturtdaļas vidū “lakstīgalas” atjaunoja deviņu punktu pārsvaru – 63:54. “Galatasaray” nepadevās, pēc Nurijas Martinesas kārtējās uzņemšanās izlīdzinot rezultātu – 65:65. Pamatlaikā palika 132 sekundes. “Galatasaray” divreiz izvirzījās vadībā, taču Jeļena Milovanoviča pēdējā uzbrukumā panāca papildlaiku – 72:72.

Pirmajā pagarinājumā Martinesa un Dubļeviča atjaunoja “Galatasaray” vadību, taču Simonas Ogastus tālmetiens 12 sekundes pirms beigām nosūtīja spēli otrajā papildlaikā – 79:79. Nākamajās piecās minūtēs “Galatasaray” praktiski visu laiku atradās vadībā, pirms pēdējām 16 sekundēm panākot plus četri – 87:91. Jēkabsones pēdējo tālmetienu nobloķēja spāniete Kasas, pārtraucot Kurskas sešu uzvaru sēriju.

Anete Jēkabsone-Žogota 32:11 minūtēs guva 11 punktus (2p 3/5, 3p 1/5), izdarīja četras rezultatīvas piespēles, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, saņēma divas personiskās piezīmes un ieguva +/- rādītāju 5.

Galatasaray – Dinamo 91:87 (15:19, 14:20, 22:16, 21:17, 7:7, 12:8)Galatasaray: Dubljevic 25 (8ab, 3rp), Martinez 24, Bone 21 (12ab), Lyttle 9 (14ab), Casas 4, Colakoglu 4, Yilmaz 2, Kimyacioglu 2.Dinamo: Ogwumike 30 (15ab, 3pb), Milovanovic 21, Augustus 19 (6ab), Jēkabsone 11 (4rp, 2pb), Prince 3, Belyakova 3, Alben (5rp), Osipova.

8 - IMOS Brno 0-9

Kurskas spēles otrajā aplī: 14. janvārī mājās pret “Wisla” (1-1, +9), 21. janvārī izbraukumā pret “Galatasaray” (1-1, +0), 28. janvārī savā laukumā pret “Good Angels” (+22), 4. februārī viesos pret “Lattes Montpellier” (+18), 11. februārī izbraukumā pret “USK Praha” (+5), 18. februārī mājās pret UGMK (+1).