12.04.2015. 18:09
Pēdējo divu gadu Latvijas labākā basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota svētdien guva astoņus punktus FIBA Eirolīgas spēlē par trešo vietu, palīdzot Krievijas komandai Kurskas «Dinamo», ko trenē latvietis Gundars Vētra, Prāgā ar rezultātu 67:58 (18:12, 12:14, 18:16, 19:16) pieveikt Turcijas klubu Stambulas «Fenerbahce».

Trešo vietu sacensībās divkārtējā čempione Jēkabsone-Žogota ieguva otro sezonu pēc kārtas.

Latviešu basketboliste šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un divus no pieciem tālmetieniem. Tāpat Jēkabsones-Žotgotas kontā trīs atlēkušās bumbas, trīs kļūdas un četras personiskās piezīmes.

Lielisku sniegumu uzvarētājām nodemonstrēja amerikāniete Nemkadi Ogvumike, kura guva 21 punktu un savāca 14 bumbas zem groziem.

Savukārt «Fenerbahce» rindās ar 23 punktiem un desmit bumbām atzīmējās Tīna Čārlza.

Kā zināms, pusfinālā Kurskas «Dinamo» ar 70:81 piekāpās Jekaterinburgas UGMK vienībai, ko Jēkabsone-Žogota un Vētra ilgstoši pārstāvējuši iepriekš.

Finālā UGMK spēkosies ar finālturnīra saimnieci Prāgas ZVVZ USK no Čehijas.

Kā zināms, pērnajā novembrī Jēkabsone-Žogota otro gadu pēc kārtas tika nosaukta par Latvijas labāko basketbolisti, balvu iegūstot ļoti pārliecinoši. Viņa pērn kā pirmā no Latvijas uzvarēja Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempionātā, kā arī virs galvas cēla Krievijas čempiones kausu.

Jēkabsone-Žogota šosezon bija vienīgā latviete, kas spēlēja FIBA Eirolīgā.

Arī pagājušajā sezonā kopā ar UGMK Jēkabsone-Žogota šajā turnīrā izcīnīja trešo vietu, bet 2013.gadā tajā uzvarēja, latvietei iegūstot savu otro FIBA Eirolīgas titulu.