13.06.2015. 19:18

, LSM.LV - Sports

Latvijas basketbolistes savu spēles stilu atrada trešajā ceturtdaļā, laukumā darbojoties ar skaistām piespēlēm, sacīja Jēkabsone-Žogota, kuras vairāki rezultatīvi uzbrukumi otrā puslaika sākumā palīdzēja veikt svarīgu atrāvienu. Taču komandas darbībā bijušas arī bērnišķīgas kļūdas, un to novēršanai jāpiestrādā.

Jēkabsone-Žogota sagaida, ka komanda spēs savu spēli uzspiest pretiniecēm jau spēles sākumā, un arī no sevis viņa gaida aktīvāku rīcību jau pirmajās minūtēs. Nākamajā spēlē pret krievietēm jāspēlē pacietīgi un gudri, jo pretiniecēm ir labas centra un malējās spēlētājas, sprieda Jēkabsone-Žogota. Viņa uzskata, ka efektīvs risinājums varētu būt zonas aizsardzība, un komandai turnīrā nav jāskatās atpakaļ, bet uz priekšu.

Savukārt Zane Eglīte pastāstīja, ka sarežģītākais pret Lielbritāniju bija spēlēt disciplinēti un pēc sistēmas, kas komandai iepriekš pietrūka. Pirmajā puslaikā ar agresīvu aizsardzību pretinieces tika nogurdinātas, bet pēc pārtraukuma Latvijai jau bija lielāka pārliecība uzbrukumā, teica aizsardzībā veiksmīgi nospēlējusī Eglīte.

Latvijas basketbolistēm svētdien būs pēdējā spēle grupā pret favorīti Krieviju, bet grupas turnīrs noslēgsies pirmdien.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase sestdien ar 67:58 uzvarēja Lielbritāniju, bet iepriekš zaudēja Serbijai (60:76) un Horvātijai (63:67). Taču ar labvēlīgu citu spēļu rezultātu palīdzību Latvija var iekļūt nākamajā grupu kārtā pat gadījumā, ja svētdien zaudēs spēcīgajām krievietēm.