31.05.2014. 08:26
WNBA turnīrā ar rezultatīvu spēli izcēlusies Anete Jēkabsone-Žogota, kura guva 15 punktus, palīdzot savai Fīniksas „Mercury” pārliecinoši sakaut „Shock” vienību ar 100:78.

Latvijas šobrīd vienīgā pārstāve WNBA Anete Jēkabsone-Žogota šodienas spēlē iesaistījās otrās ceturtdaļas sākumā un, lai arī jau otrajā uzbrukumā viņa pieļāva kļūdu, pēc tam sekoja septiņi punkti pēc kārtas. Jēkabsone-Žogota drīz tika nomainīta, taču pamati uzvarai bija ielikti, un puslaiku „Mercury” noslēdza ar 47:36.

Trešajā ceturtdaļā „Mercury” pārsvars pieauga jau līdz 20 punktiem, bet Latvijas basketboliste noslēdzošajā ceturtdaļā guva vēl astoņus punktus, realizējot divus tālmetienus un abus sodiņus. Tas noveda pie „Mercury” uzvaras ar 100:78, kas komandai bija trešais panākums sezonas pirmajās četrās spēlēs.

Jēkabsone-Žogota grozam uzbruka nekļūdīgi, realizējot visus četrus metienos no spēles (ieskaitot trīs tālmetienus) un četrus soda metienus. Kopā viņai nospēlēto 15 minūšu laikā 15 punkti, kā arī pa vienai rezultatīvai piespēlei un atlēkušajai bumbai, tiesa, pieļautas arī divas kļūdas un divreiz pārkāpti noteikumi. Latvijas spēlētāja bija otrā rezultatīvākā komandā, atpaliekot vien no Dinas Taurasi, kurai 16 punkti.

Šajā sezonā Jēkabsone-Žogotai šī bija rezultatīvākā spēle WNBA, turklāt otrā reize šosezon, kad viņa vienā spēlē realizējusi trīs no trim tālmetieniem. Jāatgādina, ka iepriekšējās divās spēlēs Jēkabsone-Žogota punktus neguva, bet sezonas pirmajā mačā sameta 11.

Nākamo spēli Jēkabsone-Žogota un „Mercury” aizvadīs naktī uz ceturto jūniju, kad spēkosies ar Sietlas „Storm”, kura vienreiz šosezon jau pieveikta (81:64). ”Storm” pagaidām sešās spēlēs guvusi tikai vienu uzvaru.

Izmantotie resursi:WNBA.com

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga