21.12.2014. 22:39
Svētdien, 21. decembrī, Latvijas basketbolistes sacenšas Krievijā, Igaunijā un Ungārijā. Anete Jēkabsone-Žogota sameta deviņus punktus un ieguva labāko +/- rādītāju Kurskas uzvarā pār Noginsku. Gunta Baško-Melnbārde guva 24 punktus, nodrošinot "Basket Landes" devīto panākumu.

Kurskas “Dinamo” (7-2, #3) izbraukumā uzvarēja Noginskas “Spartak” (1-8, #10) ar rezultātu 80:46. Gundara Vētras, Mārtiņa Zībarta un Ērika Visocka trenētā komanda pirmo apli pabeidza trešajā vietā 10 vienību konkurencē.

Anete Jēkabsone-Žogota 22:40 minūtēs guva deviņus punktus (2p 1/2, 3p 2/4, 1p 1/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja labāko +/- rādītāju komandā 31.

Kurskas spēles otrajā aplī: 4. janvārī mājās pret Ivanovu (+37), 10. janvārī viesos pret Vologdu (+24), 18. janvārī savā laukumā pret Maskavu (+25), 25. janvārī mājās pret Orenburgu (-4), 15. februārī savā laukumā pret Novosibirsku (+21), 22. februārī izbraukumā pret Vidnoji (+9), 15. martā mājās pret Jekaterinburgu (-14), 18. martā viesos pret Krasnojarsku (+52), 22. martā savā laukumā pret Noginsku (+34).

10 Noginska 1-8

“PINKK Pecsi” (6-3, #4) savā laukumā zaudēja čempionāta līderēm “Uniqa Euroleasing Sopron” (9-0, #1) ar rezultātu 73:83 (19:24, 15:16, 19:17, 20:26). Pēčas klubs divas reizes atzina Šopronas pārākumu arī Eiropas kausa grupu turnīrā.

Aija Putniņa kļuva par otro vērtīgāko spēlētāju mājinieču rindās. Spēka uzbrucēja 21 minūtē guva deviņus punktus (2p 4/5, 3p 0/3, 1p 1/2), izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, bloķēja vienu metienu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja piecus pārkāpumus, ieguva labāko +/- rādītāju komandā 5 un nopelnīja lietderības koeficientu 13.

Uzvarētāju rindās uzbrucēja Keila Makbraida guva 21 punktu (2p 7/14, 3p 0/3, 1p 7/7) un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet “Connecticut” saspēles vadītāja, divkārtējā NCAA čempione Braja Hārtlija sameta 12 punktus. Žofjas Simonas rēķinā 10 punkti un 10 rezultatīvas piespēles, bet horvātu saspēles vadītāja Iva Ciglara atzīmējās ar astoņiem punktiem.

“Basket Landes” (9-3, #2) savā laukumā uzvarēja “Toulouse” vienību (5-7, #10) ar rezultātu 79:64 (20:19, 20:19, 17:17, 22:9). Pēc nospēlētas pusstundas mājinieču pārsvars bija tikai divi punkti – 57:55, toties galotnē atrāviens ievērojami pieauga.

Gunta Baško-Melnbārde kļuva par rezultatīvāko un vērtīgāko spēlētāju laukumā. Uzbrucēja 31:02 minūtēs guva 24 punktus (2p 5/6, 3p 3/4, 1p 5/6), izcīnīja piecas bumbas zem groziem, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, trīs reizes kļūdījās, pārķēra divas bumbas un nopelnīja lietderības koeficientu 28.

Tallinas Universitāte finālspēlē Rakverē zaudēja “1182 Tallinn” komandai ar rezultātu 62:74. Otrā puslaika sākumā studentes zaudēja vienu no balstiem groza apakšā. Gunai Lagzdiņai tika pārsista uzacs, kurai vēlāk tika uzliktas vairākas šuves. Pretinieces to izmantoja, iegūstot titulu savā īpašumā.

Guna Lagzdiņa 16:26 minūtēs guva sešus punktus (2p 1/4, 3p 1/1, 1p 1/2) un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Laura Audere vēl nav atguvusi sportisko formu. Uzbrucēja 25:36 minūtēs izdarīja trīs metienus (3p 0/3), savāca piecas atlēkušās bumbas un izdarīja divas rezultatīvas piespēles.

Lietuvas Sieviešu basketbola līgā (LMKL) Sabīnes Dukātes pārstāvētā "Sūduva" (10-4, #2) izbraukumā ar 80:91 (22:25, 13:22, 20:25, 25:19) zaudēja "Utena" (14-0, #1). Dukāte laukumā devās uz maiņu, spēlēja 23:30, guva desmit punktus (3p. 1/2, 2p. 2/5, 1p. 3/4), saņēma četras piezīmes, lietderības koeficients 4.

Izmantotie resursi:russiabasket.ruAz MKOSZ hivatalos honlapja átfogó információt...LFB : Ligue Féminine de BasketballEesti KorvpalliliitLMKL