25.05.2015. 20:48
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pirmdien, 25. maijā, Olimpiskajā sporta centrā zaudēja Ķīnas izlasei ar rezultātu 63:67. Ceturtdien komanda dosies uz Čehiju, kur piedalīsies četru izlašu pārbaudes turnīrā.

Anete Jēkabsone-Žogota 22. minūtē guva 2000. punktu valstsvienības sastāvā. Spēles turpinājumā viņa pārliecinoši iesoļoja trešajā tūkstotī, trešajā ceturtdaļā vien sametot deviņus punktus. Pavisam aizsardze 120 spēlēs guvusi 2010 punktus.

Pirmajā ceturtdaļā vadība mainījās sešas reizes, tomēr pēdējo grozu guva Ķīnas spēlētājas – 17:18. Nākamajās desmit minūtēs pretinieces iemeta vairākus tālmetienus, puslaikā palielinot pārsvaru līdz pieciem punktiem – 29:34.

Trešās ceturtdaļas vidū sarkanbaltsarkanās atguva vadību, tomēr pusstundās beigās labāka metienu precizitāte bija ķīnietēm – 44:47. Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Latvijai izdevās 8:1 izrāviens. Pretinieces atguvās, galotnē veica 0:7 atbildes izrāvienu un 43 sekundes pirms finālsvilpes ieguva piecu punktu pārsvaru – 61:66. Šo starpību atspēlēt neizdevās.

Latvija – Ķīna 63:67 (17:18, 12:16, 15:13, 19:20)Latvija: Jēkabsone-Žogota 16, Putniņa 12, Baško-Melnbārde 7, Kate Aizsila 7, Kūlīte 6, Eglīte 5, Priede 4, Rozenberga 2, Šteinberga 2, Vītola 2, Krastiņa, Veidere, Meļņika, Laksa; Liepkalne.Ķīna: Shao 19, Sijing Huang 9, Hongping Huang 8, Lu 8, Yang 7, Chen 7, Sun 5, Ji 2, Gao 2, Li, Cheng.Tiesneši: Ingus Baumanis, Aigars Buholcs, Ritvars Helmšteins.