26.04.2015. 18:04
Pagājušās sezonas trešā spēcīgākā valsts komanda «Jēkabpils» svētdien uzvarēja «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) izšķirošajā ceturtdaļfināla spēlē un iekļuva turnīra pusfinālā.

«Jēkabpils» svētdien izbraukumā ar 99:74 (23:23, 30:21, 25:16, 21:14) pārspēja «Jūrmala»/«Fēnikss» vienību, tādējādi dramatiskajā sērijā līdz trim panākumiem uzvarot ar 3-2.

Ja pirmo ceturtdaļu komandas aizvadīja diezgan sīvā cīņā, nākamo spēles nogriezni veiksmīgāk uzsāka «Jēkabpils» basketbolisti, izvirzoties vadībā ar desmit punktu pārsvaru (33:23). Turpinājumā viesu komandas spēlētāji pat palielināja savu pārsvaru, nonākot vadībā ar 13 punktu starpību (50:37), taču līdz pirmā puslaika beigām mājinieki spēja dažus punktus atgūt (44:53).

Arī trešajā ceturksnī «Jēkabpils» basketbolisti turēja viesu komandu drošā attālumā, vairākkārt panākot 11 punktu pārsvaru, bet spēles nogriezni noslēdza pat ar 18 punktu pārsvaru (78:60). Pēdējā ceturtdaļā viesu komanda panāca jau 26 punkta pārsvaru (64:90). Pēc tam pēc vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem mājinieki atguva septiņus punktus (71:90), taču mača izskaņā viesi atkal palielināja punktu pārsvaru, dueli noslēdzot ar 99:74.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 33 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija amerikānis Maikls Bērvels, bet 19 punktus pievienoja Rinalds Sirsniņš. Tikmēr «Jūrmala»/«Fēnikss» sastāvā ar 23 punktiem izcēlās Edgars Jeromanovs, bet 17 punktus guva un sešas bumbas zem groza izcīnīja Mārtiņš Laksa.

Šīs sērijas pirmajā mačā tika piedzīvotas ļoti dramatiskas beigas - pēdējās sekundēs komandas guva trīs grozus, uzvaru līdz ar beigu signālu ar 70:69 izraujot viesiem «Jēkabpilij». Savukārt otrajā mačā «Jēkabpils» savā laukumā bija pārāki ar 83:79, izvirzoties vadībā ar 2-0.

Taču ceturtdaļfināla trešajā mačā «Jūrmala»/«Fēnikss» basketbolisti sēriju pagarināja, savās mājās uzvarot ar 74:70, bet ceturtajā spēlē piektdien kārtējā trillerī guva uzvaru arī izbraukumā ar 59:57.

LBL pusfinālā «Jēkabpils» tiksies ar pašreizējiem čempioniem «Ventspils» basketbolistiem.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās četras reizes, pēdējās trīs reizēs pie panākuma tiekot jūrmalniekiem.

Regulārajā sezonā «Jūrmala»/«Fēnikss» ar 31 spēlē izcīnītām 18 uzvarām palika ceturtā, bet piektajā vietā ar 17 uzvarām atradās «Jēkabpils» vienība.

Jau vēstīts, ka otrdien vietu LBL pusfinālā sev nodrošināja «Liepāja»/«Triobet», kas ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 pārspēja «Barons»/LDz basketbolistus.

«Liepāja»/«Triobet» pusfinālā spēkosies ar valsts vicečempioniem «VEF Rīga». Pirmā spēle norisināsies ceturtdien Aizkraukles sporta centrā.

Regulārajā čempionātā «VEF Rīga» ar «Ventspili» aizvadīja divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēja vienu apli izbraukumā. «Ventspils» vienība ar visām komandām izspēlēja divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentās četras reizes. Vietu kārtību noteica uzvarēto spēļu procents.

Pagājušās sezonas «Aldaris» LBL finālā «Ventspils» ar 4-1 pārspēja «VEF Rīga», valsts čempionu titulu izcīnot pēc četru sezonu pārtraukuma un kopumā devīto reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Savukārt pie bronzas medaļām tika «Jēkabpils» basketbolisti, izcīnot pirmās godalgas kluba pastāvēšanas vēsturē.