01.03.2016. 21:45
Latvijas basketbola klubi «Jēkabpils» un «Liepāja»/«Triobet» otrdien izbraukumā piedzīvoja zaudējumus «Triobet» Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla pirmajās spēlēs.

«Jēkabpils» ar 64:73 (19:22, 15:17, 13:16, 17:18) Šauļos zaudēja divkārtējai šī turnīra uzvarētājai «Šiauliai» no Lietuvas, saglabājot cerības uz panākumu summā, bet «Liepāja»/«Triobet» ar 66:93 (18:24, 14:25, 16:25, 18:19) ļoti pārliecinoši Igaunijā piekāpās vietējai Tartu TU/«Rock» komandai, izredzes uz nākamo kārtu zaudējot.

Kaut spēle Šauļos teju visas 40 minūtes ritēja līdzvērtīgi un vēl trešās ceturtdaļas vidū Jēkabpils komandai bija tikai punkta deficīts, visa mača laikā Latvijas vienība vadībā bija vien īslaicīgi un cieta likumsakarīgu zaudējumu.

«Jēkabpils» komandā ar 21 punktu, desmit rezultatīvām piespēlēm un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Rinalds Sirsniņš, bet ar 16 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām sevi apliecināja Ronalds Rutkausks.

Tāpat šajā mačā «Jēkabpils» rindās debitēja arī līdz šim «Latvijas Universitāti» pārstāvējušais Renārs Magone, kurš 13 minūtēs guva divus punktus un nopelnīja četras piezīmes.

Savukārt «Šiauliai» rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Maiklins Skots.

Savukārt liepājnieku spēlē Tartu trešās ceturtdaļas vidū viesu deficīts sasniedza 20 punktus, un turpinājumā TU/«Rock» to vēl vairāk palielināja. Vēl trīsarpus minūtes pirms mača beigām mājinieki bija vadībā ar 33 punktu pārsvaru, bet atlikušajā laikā «Liepāja»/«Triobet» samazināja deficītu līdz 27 punktiem.

Rezultatīvākais «Liepājas»/«Triobet» rindās ar 18 punktiem un deviņām bumbām zem groziem bija Deivids Hikss, bet 15 punktus sameta Ingars Aizpurs.

Savukārt TU/«Rock» sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem un 11 izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem bija Braiens Hārpers.

BBL ceturtdaļfinālā ir iekļuvusi vēl viena Latvijas komanda «Valmiera»/ORDO, kas pirmo maču pret Lietuvas klubu Pasvāles «Pieno žvaigždes» viesos aizvadīs trešdien.

Atbildes spēles notiks pēc nedēļas.

Kā zināms, BBL izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā - astotdaļfinālā - «Jēkabpils» divu spēļu summā ar 158:144 uzvarēja Igaunijas klubu Raplas «Avis». Pirmajā spēlē Igora Miglinieka trenētā komanda cieta zaudējumu ar 65:79, bet atbildes cīņā pirms nedēļas pārliecinoši revanšējās ar 93:65, summā uzvarēja ar 158:144 un pirmo reizi tika BBL astoņu labāko komandu skaitā.

Savukārt pēdējo divu gadu BBL čempione «Šiauliai» pirmajā kārtā spēkojās ar Igaunijas klubu «Port of Parnu». Pirmajā cīņā Šauļu komanda uzvarēja ar 101:61, bet atbildes mačā bija pārāka ar 85:80.

«Liepāja»/«Triobet» abās astotdaļfināla spēlēs uzveica Igaunijas komandu Rakveres «Tarvas», kuru pārstāv latviešu basketbolisti Reinis Strupovičs un Roberts Stumbris, divu spēļu summā gūstot panākumu ar 167:137. Tikmēr TU/«Rock» summā ar 204:151 pārspēja Kazahstānas vienību Atirau «Barsi», kuras treneru korpusā strādā Latvijas speciālists Edmunds Valeiko.

«Šiauliai» un TU/«Rock» dalību turnīrā sāka tikai no izslēgšanas spēlēm, jo pirms tam piedalījās FIBA Eiropas kausā, kur lietuviešu klubs izstājās jau pēc pirmā posma, bet Tartu komanda tika līdz otrajam posmam, tomēr neiekļuva izslēgšanas spēlēs.

Kā zināms, izslēgšanas spēļu dalībnieku sastāvs noskaidrojās februāra sākumā pēc FIBA Eiropas kausa otrā posma noslēguma, jo BBL turnīram pievienojās tikai tās komandas, kuras Eirokausos netika izslēgšanas spēlēs. Šī iemesla dēļ BBL turnīru šosezon izlaiž Latvijas vicečempione «Ventspils», kas nodrošināja sev vietu FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālā, kur spēlēja arī Utenas «Juventus» no Lietuvas.

Pēc turnīra nolikuma izslēgšanas spēlēs ar pirmajiem numuriem tika izliktas tieši vienības no Eirokausiem - attiecīgi «Šiauliai», TU/«Rock» un «Pieno žvaigždes». Tām sekoja Lietuvas klubi Prieņu-Birštonas «Vytautas» un «Lietkabelis», kā arī regulārās sezonas trīs labākie Latvijas klubi no Valmieras, Liepājas un Jēkabpils. Vēl «Jūrmala»/«Fēnikss» izslēgšanas spēlēs tika izlikta ar 12.numuru, bet «Barons»/LDz - ar 14.numuru, taču šie klubi izstājās astotdaļfinālā.

Visās izslēgšanas spēļu kārtās uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009