13.05.2014. 21:20
Otro uzvaru cīņā par Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas medaļām guvusi "Jēkabpils", kas ar rezultātu 81:75 apspēlēja "Jūrmala/Fēnikss" vienību. Līdz ar to "Jēkabpils" nonākusi viena panākuma attālumā no uzvaras sērijā, kurā rezultāts nu ir 2-1.

Šosezon abas komandas kopumā tikušās sešas reizes, no kurām vien pēdējā uzvaru spēja izcīnīt "Jūrmala/Fēnikss" (91:79). Jāatzīmē tas, ka, spēlējot savā laukumā, favorīta lomā bija "Jēkabpils" basketbolisti, kuri pēdējo reizi Jēkabpilī zaudēja 15. aprīlī, kad uzsāka izslēgšanas spēles pret "Liepāja/Triobet" vienību.

Šo maču ar precīzu tālmetienu atklāja Aigars Šķēle, izvirzot vadībā Jūrmalas komandu. Viesi spēja palielināt rezultāta starpību līdz pieciem punktiem un ar labu spēli aizsardzībā noturējās vadībā. Komandas pārlieku daudz uzbruka no tālās distances, kas nesekmēja rezultāta augšanu. "Jēkabpils" lielu daļu punktu guva no soda metienu līnijas, bet Jūrmalas komandu uz priekšu vilka Iļja Gromovs. "Jēkabpils" spēja pārņemt iniciatīvu un iekrāt piecu punktu pārsvaru (17:12). Atlikušajās trīs minūtēs abas komandas spēlēja līdzīgi, rezultāta starpībai nemainoties - 21:16.

Otro ceturtdaļu labi iesāka "Jūrmala/Fēnikss" nepilnās divās minūtēs panākot izlīdzinājumu (23:23). Turpinājums tik sekmīgs vairs nebija. Mājinieki uzreiz realizēja tālmetienu un drīz vien atjaunoja piecu punktu pārsvaru. Tālāk "Jēkabpils" arī netika. Komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, pusotru minūti līdz pirmā puslaika beigām rezultātam esot neizšķirtam 35:35. Pirmo puslaiku izdevās uzvarēt Jūrmalas komandai, kas notika pateicoties Kristapa Medisa precīzajam tālmetienam - 38:37.

Trešo ceturtdaļu ar ātri gūtiem diviem punktiem iesāka Trojs Bārnīss. Komandas turpināja sīvi cīnīties punkts punktā, lielāku uzmanību pievēršot spēlei uz groza apakšu. Ar ļoti labām darbībām aizsardzībā, tuvojoties ceturtdaļas vidum, "Jēkabpils" spēja iekrāt astoņu punktu pārsvaru, veicot pirmo nopietno izrāvienu (50:42). Jūrmalas komandai pat pēc minūtes pārtraukuma bija grūtības ar tikšanu pie metiena, kas ļāva augt rezultāta starpībai. Vēl trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē mājiniekiem bija deviņu punktu pārsvars, bet tad svarīgu tālmetienu realizēja Uģis Pinete - 58:52.

Izšķirošā spēles daļa iesākās ar rezultatīvu abu komandu cīņu. "Jūrmala/Fēnikss" centās ātri atspēlēt deficītu, bet tuvāk par pieciem punktiem netika. Viesi daudz uzbruka no tālās distances, bet tas daudz neko nedeva, jo kliboja spēle aizsardzībā, Jēkabpils komandai ceturtdaļas vidū esot vadībā ar rezultātu 72:65. Nākamo divu minūšu laikā viesi nespēja neko mainīt. "Jēkabpils" centās spēlēt ilgus uzbrukumus, jo laiks ritēja mājinieku labā. "Jūrmala/Fēnikss" labā pēdējā brīdī nostrādāja lielākais ierocis tālmetiens, kas ļāva samazināt deficītu līdz trīs punktiem (73:76). Pēc precīzā Pāvela Veselova soda metiena ar tālmetienu pasteidzās Šķēle. Atlikušajā laikā "Jēkabpils" basketbolisti bieži varēja stāties uz soda metienu līnijas, kas ļāva izcīnīt uzvaru ar rezultātu 81:75 un izvirzīties vadībā sērijā ar 2-1.

"Jēkabpils" labā 19 punktus guva Trojs Bārnīss, attiecīgi 14 un 13 punkti Jānim Pozņakam un Pāvelam Veselovam, bet Rinalds Sirsniņš atzīmējās ar 12 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm. "Jūrmala/Fēnikss" rindās 22 punktus guva Aigars Šķēle, bet 15 punkti un deviņas atlecošās bumbas Iļjas Gromova kontā.

Šīs bronzas sērijas ceturtā un, iespējams, pēdējā spēle notiks sestdien Jūrmalā, kur "Jēkabpils" centīsies uz patīkamas nots noslēgt šo sezonu.

"Jēkabpils" - "Jūrmala/Fēnikss" 81:75 (21:16, 16:22, 21:14, 23:23)"Jēkabpils": Bārnīss 19, Pozņaks 14, Veselovs 13 (8 ab), Sirsniņš 12 (11 rezult.piesp.), Virsis 11, Kravčenko 7, Randls 4 (10 ab), Aleksejevs 1, Hlebovickis, Sokolovs, Leja, Arnītis."Jūrmala/Fēnikss": Šķēle 22, Gromovs 15 (9 ab), Pinete 13, Ozols 9, Houkinss 7, Mediss 3, Ausējs 3, Rozenbergs 3, Stumbris, Dilevka, Krūmiņš, Liepa.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
BK Jēkabpils - Jūrmala/ Fēnikss
11.10  26.15 
47% 0% 53%  
  Visas spēlesAlksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties