04.09.2014. 23:09
Ceturtdien, 4. septembrī BK "Jēkabpils” aizvadīja pirmo pārbaudes spēli pret Utenas "Juventus”. Cīņa izvērtās patiesi spraiga, mača izskaņā lūšiem svinot uzvaru ar rezultātu 73:69 (14:26, 20:12, 12:20, 27:11). Rezultatīvākais mājas spēlē bija Rinalds Sirsniņš ar 19 gūtiem punktiem komandas labā.

Pirmo pārbaudījumu jaunajā komandas sastāvā BK "Jēkabpils” nācās aizvadīt bez diviem spēlētājiem. Uz rezervistu soliņa maču traumu dēļ pavadīja Pāvels Veselovs un Mikus Sokolovs. No Jēkabpils "A” grupas spēlētājiem spēlē pievienojās Toms Kohanovs, kurš komandas labā guva četrus punktus, un Edijs Stiebriņš, kurš laukumā šoreiz vēl neiznāca.

Pārbaudes spēlē vadību jau no pirmās minūtes uzņēmās viesi no Lietuvas, lai arī otrās ceturtdaļas vidū jēkabpilieši pietuvojās bīstami tuvu, pārņemt vadību neizdevās. Pirmais puslaiks noslēdzās par labu "Juventus” (34:38). Otrajā puslaikā punktu starpība turpināja augt par labu viesiem, taču mača izskaņā BK "Jēkabpils” parādīja neizsīkstošu cīņas sparu un neatlaidību. Pēdējās spēles minūtēs lūši savā kontā ieguva pietiekami daudz punktu, lai mājās, pie fantastiska līdzjutēju atbalsta, svinētu pirmo uzvaru ar 73:69.

"Mērķis vienmēr ir uzvarēt, it sevišķi savās mājās. Mēs pagaidām no basketbola esam diezgan tālu, bet savā laukumā ir jācenšas uzvarēt visiem spēkiem. Slodze treniņos ir ļoti liela. Šobrīd jau varam redzēt rezultātu – komanda ir labā fiziskajā formā. Kļūdas rodas no tā, ka neesam vēl saspēlējušies. Šodien var pieminēt Tomu Kohanovu, kurš, lai arī kļūdījās, bet parādīja daudz pozitīvu epizožu. Varu uzslavēt visu komandu,” pārbaudes mača sniegumu komentēja BK "Jēkabpils” galvenais treneris Edmunds Valeiko.

BK "Jēkabpils” sastāvā debitēja basketbolists Artūrs Dušelis, kurš uzrādīja otru labāko rezultātu: "Es BK "Jēkabpils” sastāvā jūtos ļoti labi. Prieks spēlēt pie tik liela līdzjutēju atbalsta. Mēs ar komandu šovakar spēlē sapratāmies labi, parādījām komandas garu – atspēlējāmies no mīnusiem. Šī bija pirmā spēle un, protams, vienmēr patīkami sākt ar uzvaru.”

Rezultatīvākie pārbaudes spēlē pret Utenas "Juventus”: Sirsniņš 19 (7 ab), Dušelis 14, Teilors 12 (7 ab), Kravčenko 10, Virsis 6, Šeļakovs 4 (8 ab), Pozņaks 4, Kohanovs 4, Stiebriņš.

Nākamnedēļ, no 10. līdz 13. septembrim, BK “Jēkabpils” piedalīsies Liepājas Olimpiskā centra organizētajā “LOC CUP 2014” turnīrā. Tajā piedalīsies sešas komandas no četrām valstīm. Komandas tiks sadalītas divās apakšgrupās, jēkabpilieši startēs B grupā, kurā sacentīsies pret Latvijas čempioniem – BK "Ventspils" un krievu “MSAPE” vienību.

Informāciju sagatavoja:Līva StašuleBK “Jēkabpils” sabiedrisko attiecību speciālisteDaugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties