19.11.2016. 18:51

"Jēkabpils" pirms nedēļas atzina Valmieras komandas pārākumu, nododot trešo vietu turnīra tabulā valmieriešiem, bet pašai atkāpjoties uz sesto. Liepājniekiem "Olybet" LBL turnīrā turpinās pakaļdzīšanās pēc neveiksmīgā sezonas sākuma, katrai uzvarai esot no svara. Arī šodien savā laukumā Liepājas komanda domāja tikai un vienīgi par uzvaru, kā arī revanšu par zaudējumu izbraukumā jēkabpiliešiem sezonas ievadā (64:86).

Pirmajās četrās minūtēs komandas cīnījās līdzīgi, bet tad "Jēkabpils" atrada veidu, kā regulāri apspēlēt pretinieku aizsardzību, uz ar vairākiem precīziem tālmetieniem veicot nozīmīgu izrāvienu. Tikmēr liepājniekiem spēle uzbrukumā pagalam nesekmējās. Tas viesiem ļāva būt vadībā pēc 10 spēlētām minūtēm ar 27:17. Otrās ceturtdaļas ievadā divus tālmetienus realizēja Renārs Magone, bet "Liepājas/Triobet" rēķinu ar triecienu grozā no augšas atklāja Dāvis Rozītis. Ceturtdaļas vidū liepājnieki nedaudz atguvās, bet tad uzbrukumā produktīvi sāka spēlēt Roberts Stumbris, ļaujot savai komandai uzvarēt pirmo puslaiku ar rezultātu 48:29.

Trešās ceturtdaļas ievadā komandas cīnījās līdzīgi, bet drīz vien "Jēkabpils" atkal ieguva iniciatīvu, pēc Magones tālmetiena palielinot pārsvaru līdz 26 punktiem (59:33). Ceturtdaļas otrajā pusē Roberts Krastiņš bija galvenais izrāviena kaldinātājs Liepājas komandai, sadeldējot rezultāta starpību līdz 18 punktiem. "Jēkabpils" pārsvars vēl joprojām bija ļoti liels, kuru atspēlēt bija ļoti sarežģīti. Liepājnieki nedomāja padoties un trešo ceturtdaļu noslēdza ar 13 punktu deficītu - 53:66.

Ceturtajā ceturtdaļā liepājnieku pakaļdzīšanās turpinājās. Lieliski uzbrukumā turpināja spēlēt Krastiņš, bet, palīdzot komandas biedriem, "Liepāja/Triobet" ceturtdaļas vidū atradās jau vairs tikai sešu punktu atstatumā (66:72). Pēc Magones precīzā metiena Artjoms Butjankovs ar tālmetienu sadeldēja deficītu līdz pieciem punktiem, kad atlicis spēlēt bija trīs minūtes. Vēl vairāk pievilkt rezultātā liedza pieļautās kļūdas uzbrukumā. Pēdējā minūtē Raiens Kuks pietuvināja savu komandu viena precīza tālmetiena atstatumā. Rinalds Sirsniņš otrā laukuma galā realizēja divus soda metienus, bet 25 sekundes līdz pamatlaika beigām Rihards Bērziņš trāpīja no tālās distances, pietuvinot Liepājas komandu brīnumam. Atkal uz soda metienu izpildi tika nosūtīts Sirsniņš, kurš ar savu uzdevumu tika galā. Atlikušajā laikā liepājnieki neiespēja izglābties, "Jēkabpilij" svinot laimīgu uzvaru ar rezultātu 84:77.

Uzvarētāju rindās ar 21 punktu un sešām atlēkušajām bumbām atzīmējās Roberts Stumbris, 20 punkti Jurijam Aleksejevam, bet attiecīgi 18 un 17 Renāram Magonem un Rinaldam Sirsniņam, kura rēķinā arī septiņas rezultatīvas piespēles. "Liepājas/Triobet" labā 18 punktus guva Raiens Kuks, bet 17 Roberts Krastiņš.

"Liepāja/Triobet" - "Jēkabpils" 77:84 (17:27, 12:21, 24:18, 24:18)

"Liepāja/Triobet": Kuks 18 (6 ab), Krastiņš 17, Butjankovs 15 (8 ab), Rozītis 10 (10 ab, 3 bl), Bērziņš 6, Aizpurs 5, Makmalans 3, Lasmanis 2, Pīternisk 1, Šukteris."Jēkabpils": Stumbris 21 (6 ab), Aleksejevs 20, Magone 18, Sirsniņš 17 (7 rp, 4 pb), Sokolovs 3 (6 rp), Veselovs 2, Virsis 2, Štelmahers 1, Antrops, Vītiņš, Miglinieks.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība