29.11.2017. 20:14

Ventspilnieku sastāvā nebija amerikāņu Emanuela Ubillas un Bleika Hamiltona, toties spēlei bija pieteikts jaunākais komandas dalībnieks, horvāts Tomislavs Gabričs. Savukārt Aigars Šķēle un Ingus Jakovičs, kuri bija nospēlējuši garas minūtes abos izlases mačos, spēli sāka jau starta pieciniekā.

“Ventspils” savu favorītu statusu nodemonstrēja jau pirmajās minūtēs, ātri panākot vadību 7:2. Pateicoties Jurija Aleksejeva veiksmēm uzbrukumā, mājinieki pietuvojās divu punktu attāluma (10:8, turklāt visi lūšu punkti Aleksejeva rēķinā), taču viesi tik pat ātri panāca komfortablākus plusus – Māra Gulbja trīspunktu gājiens ļāva izvirzīties vadībā 21:10. Jau pirmajā ceturtdaļā laukuma devās arī Gabričs un arī juniors Artūrs Grīnbergs, bet no 12 pieteiktajiem spēlētājiem Roberts Štelmahers spēlē bija sūtījis jau desmit.

Ceturtdaļas izskaņā mājiniekiem izdevās pietuvoties, tomēr otrās sākuma Maiks Bruševics ar triecienu no augšas atjaunoja savai komandai 11 punktus pārsvaru 29:18. “Jēkabpils” uzbrukumu uz priekšu vilka Aleksejevs, kurš no komandas pirmajiem 24 punktiem bija sametis 14, turklāt uzbrūkot grozam ar augstu precizitāti. Ar aizsardzību bija sliktāk – līdz otrās ceturtdaļas vidum viesi bija guvuši 40 punktus, turklāt laukumā bija izgājuši visi 12 mačam pieteiktie spēlētāji. Puslaika beigās jēkabpilieši gan uz brīdi pietuvojās piecu punktu attālumā, bet, dodoties atpūtā, komandas šķīra astoņi – 47:39.

Otrā puslaika sākumā “Ventspils” ātri panāca 12 punktu pārsvaru, taču turpināt atraušanos mājinieki viņiem neļāva. Aleksejeva pirmā puslaika veiksmes acīmredzot bija ietekmējušas Renāru Magoni un Artūru Vītņi, kuri pēc pārtraukuma nāca talkā savam uzbrukuma līderim un palīdzēja deldēt mīnusus. Aleksejeva soda metieni ļāva jau tikt viena metiena attālumā (57:59), bet pēdējā minūtē starp komandām bija tikai punkts! Pēdējām sekundēm lūšiem spēka gan nepietika – 61:66. Taču priekšā bija vēl desmit minūtes.

“Jēkabpils” pēdējo ceturtdaļu sāka ar divām kļūdām, garām aizmestu tālmetienu un ātri pieprasītu minūtes pārtraukumu, kas tiešām ļāva sapurināties. Panākt un apsteigt “Ventspili” gan neizdevās, toties sagalbāt intrigu gan. Vismaz līdz ceturtdaļas vidum. Puslaika un mača beigas pārliecinošāk aizvadīja viesi, nekādas intrigas nepieļaujot un savu desmito uzvaru izcīnot ar 11 punktu pārsvaru 90:79.

Jēkabpils – Ventspils 79:90 (18:27, 21:20, 22:19, 18:24)Jēkabpils: Aleksejevs 24, Magone 19 (6ab), Vītiņš 13, Kanbergs 8, Stiebriņš 5, Virsis 4 (6rp), Rolands 4, Koļesinskis 2, Upe 5rpVentspils: Šķēle 25 (7rp), Jakovičs 20, Zaķis 18, Gulbis 15, Bruševics 10, Lomažs 2, Ķilps, Juciks, Grīnbergs, Gabričs, Vikentjevs

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131