07.10.2015. 20:25
Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā šodien "Jēkabpils" savā laukumā ar 73:78 atzina "Jelgavas" pārākumu. Mājinieki iemeta tikai vienu no 20 tālmetieniem (turklāt to pašu spēles pēdējā minūtē).

Pagājušās sezonas bronzas medaļniece "Jēkabpils" jauno sezonu sāka ar diviem zaudējumiem Kurzemes klubiem "Liepājai/Triobet" (73:92 viesos) un "Ventspilij" (62:89 mājās), tikmēr "Jelgava" sezonas ievadā piekāpās "Jūrmalai/Fēniksam" (53:60 viesos). "Jēkabpilij" pirms iepriekšējās spēles pievienojās amerikāņu centrs Džuliuss Brūkss, kurš debitēja ne pārāk sekmīgi – trīs punkti un piecas piezīmes nepilnās 11 minūtēs.

"Jēkabpils": Sirsniņš, Simonss, Miglinieks, Pozņaks, Brūkss."Jelgava": Pļavnieks, Gludītis, Justovičs, Čavars, Rubenis.

Spēles sākumā labāki bija viesi, kuri, pateicoties Agņa Čavara un Kristapa Gludīša precīzajiem uzbrukumiem, izvirzījās vadībā ar 15:7. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām "Jēkabpils" samazināja jelgavnieku pārsvaru, bet otrajā ceturksnī viesi turpināja precīzi uzbrukt no tālās distances un pārtraukumā devās ar 39:32. Ja "Jelgava" vairāk paļāvās uz tālmetieniem, tad mājinieki biežāk cerēja uz precīziem metieniem no tuvākas distances.

Ja viesi otrajā puslaikā turpināja veiksmīgo apšaudi no tālās distances, tad laukuma saimniekiem mājas sienas nepalīdzēja. Līdz ceturtajai ceturtdaļai "Jēkabpils" nerealizēja nevienu no 14 trejačiem, kamēr jelgavnieki iemeta 10 no 17. Pārākums tieši šajā spēles elementā ļāva "Jelgavai" pēdējās 10 minūtes sākt ar 14 punktu pārsvaru (61:47), turklāt jēkabpilieši vairākas epizodēs pieļāva diezgan rupjas kļūdas aizsardzībā un nerealizēja arī brīvus metienus pretējā laukuma pusē.

Atlikušajā laikā mājinieki tā arī nespēja izglābties no trešā smagā zaudējuma trīs spēlēs. "Jēkabpils" aizsardzība atsevišķās epizodēs nospēlēja ļoti pasīvi, un LBL bronzas medaļnieki piedzīvoja trešo zaudējumu trīs mačos – šoreiz ar 73:78. Pēdējās minūtēs jēkabpilieši sadeldēja lielāko daļu viesu pārsvara, realizēja arī pirmo tālmetienu šajā spēlē (no 20 mēģinājumiem), tomēr nespēja panākt savus pretiniekus.

"Jēkabpilij" nākamais mačs būs jau aizparīt, kad savā laukumā tiks uzņemta "Latvijas Universitātes" komanda. "Jelgava" tajā pašā dienā mājās spēlēs pret "Baronu/LDz".

"Jēkabpils" - "Jelgava" 73:78 (17:21, 15:18, 15:22, 26:17)"Jēkabpils": Pozņaks 16 (13ab), Simonss 10 (6ab, 3pb), Dušelis 10 (5ab), Miglinieks 10, Virsis 8 (11ab, 3pb), Sirsniņš 7, Silavs 6 (6rp), Brūkss 6, Gūtmanis, Larsons."Jelgava": Gludītis 23 (3p. – 6/12), Pļavnieks 18 (6rp), Čavars 14 (9ab, 3pb), Šteinbergs 11, Zēbergs 6, Rubenis 4, Atelbauers 2, Justovičs, Bērziņš, Šuļausks.