05.11.2017. 00:37

Pirms savstarpējās spēles Jēkabpils un "Latgols" komandas bija zaudējušas tikai vienreiz, piekāpjoties Latvijas čempionei Stopiņu NHK, un turnīra tabulā atradās līdzās.

Šīs sezonas pirmajā savstarpējā spēlē rezultātu pēc Kristīnes Daņiļenko metiena atklāja ludzānietes, kas pirmo minūšu laikā laukumā darbojās pārliecinošāk, vēlāk panākot arī 4:2 un 5:3. Jēkabpils sporta skolas handbolistes pirmoreiz vadībā izvirzījās puslaika vidū, kad precīza bija Gita Kaulakane – 7:6. Turpinājumā jau iniciatīva piederēja laukuma saimniecēm, kas vairākkārt panāca arī +3 (10:7, 11:8, 12:9), bet četrarpus minūtes līdz puslaika beigām arī +5 (16:11). Tiesa, atlikušajā laikā līdz pārtraukumam jēkabpiliešu pārsvars strauji sadila un pārtraukumā mājinieces devās vien minimālā vadībā -17:16.

Otrā puslaika sākumā Jēkabpils saglabāja vadību un atkal nedaudz palielināja pārsvaru (21:18, 24:20), taču ludzānietes savas oponentes pārāk tālu neatlaida. Turklāt neilgi pēc puslaika vidus "Latgolam" ne tikai izdevās mājinieces panākt, bet pēc Lauras Rutkovskas realizētā soda metiena arī pēc ilgāka laika atgūt vadību – 27:26 spēles 49.minūtē. Iniciatīva jau bija pārgājusi viešņu pusē, tomēr noslēdzošajās minūtēs pēc diviem Simonas Ārmanes vārtu guvumiem Jēkabpils atkal izvirzījās vadībā (31:30), nedaudz vēlāk Gita Kaulakane panāca +2 un mājinieces spēja uzvaru nosargāt, uzvarot ar 32:31.

Ārmane ar 11 vārtiem bija galvenā uzvaras kaldinātāja, bet Kaulakane bija precīza astoņas reizes. Tikpat vārtu "Latgols" rindās guva Madara Cibuļska.

Vēl vienā spēlē pie pārliecinošas uzvaras tika "REIR Dobele", kas izbraukumā bez lielām grūtībām apspēlēja LSPA. Lai arī spēles sākumā LSPA izvirzījās vadībā ar 3:1 un 4:2, drīz vien vadību pārņēma viešņas un jau puslaika gaitā ieguva +12, bet pirmās 30 minūtes noslēdza ar desmit vārtu pārsvaru – 20:10.

Arī otrajā puslaikā dobelnieces turpināja dominēt, vienubrīd panākot pat 22 vārtu pārsvaru (43:21, 45:23, 47:25). Visā spēlē "REIR Dobele" bija pārākas ar 47:27. Laura Ņeverovska dobelnieču labā guva 12 vārtus, un šobrīd ar 73 vārtiem ir arī Latvijas čempionāta rezultatīvākā spēlētāja.

Jēkabpils SS – Latgols 32:31 (17:16)Jēkabpils: Ārmane 11/2, Kaulakane 8, Gerasimova 5, Minova 3, Lapsa 3, Damenauska 1, Krūmiņa 1.Latgols: Cibuļska 8, Daņiļenko 7, Rutkovska 6/5, Bindemane 5, Sidorova 2, Bule 1, Dergačeva 1, Haindrava 1.

LSPA -REIR Dobele 27:47 (10:20)LSPA: Makarova 8/4, Liepiņa 6, Daukste 4, Saveļjeva 3, E. Balanda 3, V. Balanda 2, Millere 1.REIR Dobele: Ņeverovska 12, Veinberga 8, Freiberga 7, Egle 7, Veldze 5, Šteinerte 3, Stankeviča 2, Kaklēna 2, Rozenfelde 1.