20.01.2016. 20:17
Sesto uzvaru "Triobet" BBL izcīnījuši BK "Jēkabpils" basketbolisti, kas dramatiska cīņā savā laukumā ar 72:70 pieveica "Triobet/Liepāja" komandu, sagādājot kurzemniekiem ceturto Baltijas zaudējumu. Uzvarētājiem 22 punktus sameta Modests Kumpis, bet viesiem pa 14 Arnolda Helmaņa un Stīva Zeka kontā.

Cīņā abas komandas varēja doties pamatīgi paretinātos sastāvos. Viesiem Jēkabpilī bija jāiztiek bez viena no saviem līderiem Krisa Ričardsa, nespēlēja arī brāļi Antropi un Mikus Sokolovs, kamēr mājiniekiem spēlei bija pieteikti arī Pāvels Veselovs un Rinalds Sirsniņš, kuri laukumā gan nedevās.

Komandas maču uzsāka ļoti aktīvi un rezultatīvi, līdz ceturtdaļas vidum pa abām sametot 22 punktus, bet vadībā ar viena metiena tiesu bija mājinieki – 12:10. Rezultāts turpināja augt punkts punktā, turklāt vadībā joprojām turējās BK “Jēkabpils”, tomēr divarpus minūtes līdz ceturtdaļas beigām Roberts Krastiņš ar tālmetienu pirmo reizi panāca plusus liepājniekiem (20:18). Šāds rezultāts uz kādu laiku iestrēga, un galu galā ceturtdaļu savā labā tomēr noslēdza lūši – 22:20.

Pēc īsās pārtraukuma sākotnēji ar punktu gūšanu tik raiti komandām negāja, bet pussolīti vadībā tomēr turējās “Liepāja/Triobet”. Ronalda Rutkauska un Tailera Larsona produktivitāte uzbrukumā puslaika izskaņā mājiniekiem atkal ļāva izvirzīties priekšā. Nekur tālu aizbēgt viņiem gan neizdevās, bet trīs sekundes līdz puslaika beigām uz tablo atkal bija neizšķirts – Toms Leimanis iemeta vienu soda metienu, panākot 40:40.

Lai gan pirmos punktus otrajā puslaikā guva Ingars Aizpurs, tālākie notikumi liecināja, ka lūši ir nopietni nolēmuši tā nopietni pārņemt vadību. Savu pirmo tālmetienu iemeta Larsons, divus pievienoja Kumpis, panākot 51:48, taču iespējas panākt vēl lielāku pārsvaru BK “Jēkabpils” neizmantoja. Četras minūtēs līdz trešās ceturtdaļas beigām vadība kārtējo reizi mainījās (53:51 Liepājai), un labi maču atsākušie mājinieki steidzīgi sanāca uz minūtes pārtraukumu. Laikam jau tam bija jēga, jo pirms izšķirošajām desmit minūtēm priekšā atkal bija mājinieki 60:58.

Trīs minūšu laikā komandas sameta tieši tikpat punktu, un saprotams, ka intrigu tas nebija mazinājis nemaz – viena punkta pārsvars bija “Jēkabpilij”. Biklo klusumu pārtrauca tālmetiens no 17 gadus vecā Kārļa Grigaļūna, kurš laukumā bija nācis piekto piezīmi saņēmuša Aizpura vietā. Tūlīt pat ceturto piezīmi saņēma arī Leimanis, kas, ņemot vērā jau tā retās rindas, liepājniekiem bija nepatīkams trauksmes zvans. Nepilnu minūti pēc tālmetiena Uvis Helmanis sauca savējos uz apspriedi, jo uz tablo atkal bija mīnusi – 63:65.

Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Jānis Pozņaks ar savu pirmo precīzo metienu panāca mājiniekiem +4, tiesa Zeks tūlīt pat divus punktus atguva, bet Grigaļūns ar soda metieniem varēja izlīdzināt rezultātu, tomēr jauna aizsarga roka pamatīgajā troksnī nodrebēja. Tiesa, viesiem vēl bija iespēja izraut pagarinājumu vai pat uzvaru (ticamākais, papildlaiks sacaurumotajam liepājnieku sastāvs nederēja), tomēr tāls Leimaņa tālmetiens nebija precīzs – 72:70 “Jēkabpilij”.

Jēkabpils – Liepāja/Triobet 72:70 (22:20, 18:20, 20:18, 12:12)