28.10.2017. 18:41

"Jēkabpilij" un "Betsafe/Liepāja" vienībai situācija šovakar bija līdzīga. Abas izcīnījušas pa vienai uzvarai un tiecās pēc otrās, pietuvojoties līdzsvaram starp uzvarām un zaudējumiem. Lai arī liepājniekus varēja saukt par mača favorītiem, jēkabpilieši pamazām iespēlējas un savā laukumā bija īpaši bīstami.

Tas lieliski apliecinājās jau pirmajā ceturtdaļā. Jurija Aleksejeva un Kristapa Kanberga precīzie tālmetieni ļāva izvirzīties vadībā ar 11:4. Mājiniekiem viss gāja no rokas, bet agresīvie uzbrukumi ļāva izpildīt soda metienus un audzēt pārsvaru. Pēc Oskara Virša precīzā tālmetiena rezultāta starpība pirmo reizi sasniedza arī 10 punktus (19:9). Pēdējās trīs minūtes pirmajā ceturtdaļā nebija tik rezultatīvas, tai noslēdzoties ar rezultātu 23:13 "Jēkabpils" labā.

Otrajā ceturtdaļā komandas turpināja pavāji spēlēt uzrukumā. Kopumā tās punktus guva pārmaiņus līdz pēc sešām spēlētām minūtēm "Jēkabpils" atradās vadībā ar 30:17. Liepājniekiem nekādi neizdevās lauzt cīņas gaitu un atspēlēties. Pēdējā minūtē divreiz precīzs bija Kanbergs, ļaujot savai komandai doties lielajā pārtraukumā pie rezultāta 36:21.

Trešo ceturtdaļu ar pieciem gūtiem punktiem sāka Roberts Krastiņš, bet pēc tam ar to pašu atbildēja Oskars Virsis. Turpinājumā cīņa punkts punktā turpinājās, kas "Jēkabpilij" bija parocīgi. Tuvojoties ceturtdaļas beigām, liepājnieki saņēmās un pēc ilga laika sadeldēja deficītu zem 10 punktiem (36:45). Ceturtdaļas pēdējā minūtē Krastiņa precīzais tālmetiens ļāva vēl nedaudz pietuvoties, bet arī šoreiz Virsis spēja atbildēt ar to pašu - 49:39.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā jēkabpiliešiem izdevās palielināt pārsvaru līdz 15 punktiem, bet tad ļoti labi nospēlēja Toms Leimanis, realizējot divus tālmetienus. Vēlreiz sadeldēt deficītu zem 10 punktiem viesiem neizdevās, ar katru minūti tuvojoties zaudējumiem. Pēdējā minūtē Leimanis vēl nedaudz sadeldēja rezultāta starpību, bet tas arī viss. Mačs noslēdzās ar Artūra Vītiņa triecienu grozā no augšas, pieliekot skaistu punktu - 72:62.

Uzvarētāju labā 18 punktus guva un sešas rezultatīvas piespēles atdeva Kristaps Kanbergs, bet 15 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Oskaram Virsim. "Betsafe/Liepāja" rindās ar attiecīgi 17 un 16 punktiem atzīmējās Roberts Krastiņš un Toms Leimanis, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles.

"Jēkabpils" - "Betsafe/Liepāja" 72:62 (23:13, 13:8, 13:18, 23:23)

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa