11.09.2014. 18:55
BK "Jēkabpils" komandai uz divu nedēļu pārbaudes laiku pievienojies amerikāņu spēlētājs Terenss Džounss, bet vakar pirmo uzvaru pirmssezonas sagatavošanās posmā izcīnīja "Latvijas Universitāte", kas pārspēja Lietuvas Molētu "Ežerūnas" komandu - 70:68.

Šī būs pirmā profesionālā pieredze Džounsam, kuram 2. oktobrī paliks 26 gadi. 2012. - 2013. gada sezonu Džounss pavadīja Alabamas universitātē, kur vidēji mačā, laukumā pavadot 26,1 minūti, guva 8,3 punktus, atdeva 3,6 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 1,8 atlēkušās bumbas.

Pagaidām Džounss ieradies uz divu nedēļu ilgu pārbaudes laiku. Paredzams, ka Džounss šovakar debitēs "Jēkabpils" rindās, piedaloties "LOC CUP 2014" mačā pret BK "Ventspils".

Ja pirmo ceturtdaļu labāk aizvadīja lietuvieši, kas ieguva astoņu punktu pārsvaru, tad nākamajās 20 minūtēs labāka bija LU komanda. Studenti otrajā ceturtdaļā atspēlējās, iegūstot pārsvaru, kas trešajā nogrieznī tika palielināts līdz pieciem punktiem. Ceturtā ceturtdaļa pagāja punkts punktā. Spēles liktenis izšķīrās pēdējā minūtē, kad divreiz precīzs no soda līnijas bija Ingars Aizpurs. Lietuvieši nespēja panākt kaut neizšķirtu, tādējādi pie pirmā panākuma šajā starpsezonā tika LU.

Rezultatīvākais Latvijas komandas rindās ar 18 punktiem bija Pēteris Rēķis, bet uzvaras grozu autors Ingars Aizpurs pievienoja 15. Nedaudz līdz "double-double" pietrūka Zintim Plivdam - septiņi punkti un 11 bumbas zem groziem.

Nākamo pārbaudes spēli studenti aizvadīs šajā nedēļas nogalē, kad tiksies ar Igaunijas komandu "TYCO Rapla".

"Ežerūnas" - "Latvijas Universitāte" 68:70 (19:11; 12:22; 15:18; 22:19)LU: Rēķis 18, Aizpurs 15, Ošiņš 11, Brizgalovs 8, Plivda 7+11AB, Lasenbergs 6, Leja 2, Minajevs 2, Krumiņš 1, Bikše.

Izmantotie resursi:SportandoBasketbola komanda LATVIJAS UNIVERSITĀTE -...