23.07.2015. 16:03
Šīs nedēļas nogalē, sestdien, 25. jūlijā, Salas novada Biržos tiks dots starts "Žiguļu Kauss 2015" sestajam posmam, kurā dalību apstiprinājuši kopumā 58 dalībnieki - 47 no tiem "Standarta" klasē, savukārt 11 startēs "Brīvajā" klasē. Uz starta stāsies pašmāju ātrākie rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kuri savās mājās Latvijā uzņems ārvalstu viesus no Norvēģijas, Somijas, Lielbritānijas, Lietuvas un Igaunijas.

"Žiguļu Kauss 2015" sestais posms norisināsies Salas novada Biržu autotrasē "Baroni", 15 km attālumā no Jēkabpils. 1000 metrus garā trase izbūvēta bijušā lidlauka teritorijā, un 60% tās garuma klāj asfalta segums, bet atlikušos 40% – grunts. "Baroni" trasē braukšana paredzēta pretēji pulksteņrādītāja virzienam, savukārt "Joker" aplis izvietots trases vidējā sekcijā.

Bez jau plaši izziņotajiem FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībniekiem - Reiņa Nitiša, Andrēasa Bakeruda un Tomasa Heikinena - "Žiguļu Kauss 2015" sestā posma dalībnieku rindas papildinās arī citi rallijkrosa saimes pārstāvji - pasaules čempionāta raidījumu vadītājs Endrū Kolijs, žurnāla "Autosport" žurnālists Hels Ridžs, kā arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta līderis "Super 1600" klasē Jānis Baumanis.

Bez jau pieminētajiem, sacensībās startēs arī vairāki leģendāri latviešu autosportisti - FIA Eiropas čempions autokrosā "D-1" klasē Uģis Traubergs, vairāku FIA Eiropas autokrosa čempionāta posmu uzvarētājs "D-1" klasē Ivo Traubergs, tāpat arī viens no vadošajiem Latvijas autotreka braucējiem, jēkabpilietis Vilnis Buholcs. Sacensībās piedalīsies arī rallijkrosa kustības aizsācēji Latvijā Viesturs Tilgass un Uģis Pauriņš, kā arī Latvijas čempions autokrosā Imants Kolomenskis, kurš startējis kādreiz plašu popularitāti guvušajās "Kurzemes Kauss" sacensībās. Kā viens no pēdējiem, dalību posmam pieteica jēkabpilietis Jānis Ščerbickis, kurš ar panākumiem startējis Latvijas autokrosa čempionāta bagiju klasēs. Biržos startēs arī septiņkārtējais Igaunijas autokrosa čempions Sigmars Tamemagi, kurš pērn "Standarta" klasē izcīnīja uzvaru ne vien Biržos notikušajā posmā, bet arī "Žiguļu Kauss 2014" kopvērtējumā.

Līdz ar Latvijas un Igaunijas autosporta leģendām, sacensībām gatavojas arī vairāki jaunie talanti. Sacensībās redzēsim Latvijas un Baltijas autokrosa čempioni "B600" bagiju klasē Beati Klipu, amatieru sacensību "Red Bull Kart Fight" pasaules čempionu Andreju Laipnieku, kā arī vairākkārtējo Latvijas kartingu čempionu Mārtiņu Lapiņu.

Sestajā posmā piedalīsies arī "Žiguļu Kauss 2015" kopvērtējuma līderi – Edmons Džigurs, Dainis Dambergs, Ivars Joelis, Rimants Freimanis, Ingus Seipulis un jau minētais Lapiņš. Startam pošas arī "Žiguļu Kauss 2013" čempions Renārs Kārkliņš, 2015. gada Latvijas autokrosa čempionāta kopvērtējuma līderis "VAZ" klasē Arnis Odiņš un "2000 Super" klases vicelīderis Rihards Dainis, kā arī vēl vairāki citi, kopumā 58 dalībnieki.

Sacensību apmeklētāju interesei šogad paredzēts arī “Rallija Šovs”, kurā piedalīsies Latvijas rallija piloti Elviss Hermanis un Ivars Vasaraudzis, kā arī divkārtējais Lielbritānijas rallija čempions Gajs Vilkss, kurš startēs ar “Baltic Motorsport Promotion” sagatavotu automašīnu.

Sacensību norisi autotrasē "Baroni" jau otro gadu pēc kārtas komentēs Mareks Dainis, kurš plašāk zināms arī kā DJ Ex da Bass. Interesanti, ka Ex da Bass ir ne tikai Latvijā plaši atpazīstams DJ un pasākumu vadītājs, bet pats ir arī kaislīgs autosportists, kurš šobrīd startē Latvijas autokrosa čempionātā, ierindojoties astotajā vietā "1600" klasē.

"Žiguļu Kauss 2015" sestā posma ieejas kartes iepriekšpārdošanā maksā 5 eiro un tās iespējams iegādāties gan Jēkabpilī, "Viada" degvielas uzpildes stacijā, Vienības ielā 3, gan Rīgā, "Ātruma Cilts" kartinga hallē, Sergeja Eizenšteina ielā 2. Iegādājoties ieejas karti Jēkabpils "Viada" degvielas uzpildes stacijā, papildus tiks piešķirta arī "Viada" atlaižu karte, ar kuru būs iespēja iegādāties degvielu par īpaši izdevīgu cenu. Pasākuma dienā pie ieejas autotrasē "Baroni" ieejas kartes cena būs 7 eiro.

Pensionāriem, invalīdiem, kā arī bērniem, kuru augums nepārsniedz 1,50 metrus, ieeja sacensībās būs bez maksas.

Apmeklētāju ievērībai, piekļūšana trasei tiks organizēta pa ceļu no Jēkabpils - Birži autošosejas (P75) krustojuma ar autoceļu Birži - Vidsala (P72). Sacensību norises vajadzībām, citi piebraucamie ceļi var tikt slēgti. Trases atrašanās vietas koordinātas: 56.405458, 25.795992.

“Žiguļu Kauss” sestā posma notikumu apskatu varēsiet vērot arī jaunajā autosporta raidījumā "Griežam un Gāžam", kuru telekanālā "TV6" translēs sestdien, 1. augustā, plkst. 21:00.

Informāciju sagatavoja:Jānis Unbedahts,RA EventsOZO Daiļslidošanas klubs, SIA Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties